Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Chłodny tydzień przed nami

W nadchodzącym tygodniu należy spodziewać się pogody typowo jesiennej. Na początku tygodnia nadal będziemy w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego, napływającym z północnego wschodu – napływ zimnego powietrza szczególnie będzie odczuwalny we wschodniej połowie kraju Od środy nad Polskę będzie napływać nieco cieplejsze powietrze polarne morskie z zachodu.

Nad ranem stacja pomiarowa IMGW w Marianowie zanotowała o godz. 4.00 5,2°C. Natomiast wczoraj, w najcieplejszym momencie dnia, o godz. 11. termometr zarejestrował 7,4°C. W sobotę, kiedy to praktycznie przez cały dzień padał deszcz ,spadło prawie 35 litrów na metr kwadratowy. 

W pierwszej połowie tygodnia pogoda będzie dosyć stabilna za sprawą układu wyżowego, rozciągającego się od Atlantyku aż po północną Rosję i obejmującego swym zasięgiem nasz kraj - prognozuje IMGW. Jedynie w poniedziałek wschodnia połowa kraju pozostanie jeszcze pod wpływem niżu znad Białorusi. Od czwartku więcej dynamiki w atmosferze nad Polską – przejściowo dostaniemy się pod wpływ głębokiego niżu znad Europy Północnej. 

W poniedziałek zachmurzenie całkowite, z możliwymi słabymi opadami deszczu.  Temperatura w dzień w rejonie Łomży wyniesie 8-9°C,. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie okresami porywisty, z kierunków północnych.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami możliwe przelotne opady deszczu. W dzień spodziewana temperatura około 10-11°C. W nocy temperatura wyniesie 5 – 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany,północno-zachodni. 

W środę zachmurzenie przeważnie duże. Miejscami, głównie na północy i południowym wschodzie kraju, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 12°C.  Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych.

W czwartek, w piątek i w sobotę zachmurzenie duże z możliwymi  przejaśnieniami.  Przelotne opady deszczu, głównie na północy i wschodzie kraju. Temperatura maksymalna od około 14°C w czwartek do do około 17°C w sobotę. Silniejszy wiatr – umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. 

W niedzielę na ogół pogodnie z temperaturą około 16°C. Możliwe są niewielkie przelotne opady deszczu. Wiatr na ogół słaby, z kierunków północno - zachodnich.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę