Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Drogi jak pies w Łomży

Pies – najbliższy przyjaciel człowieka – w Łomży jest obłożony jednym z najwyższych podatków w kraju. Ba..., w przyszłym roku, zgodnie z propozycją prezydenta Jerzego Brzezińskiego, podatek ten wzrośnie jeszcze o 2 złote. Za każdego psa łomżanie zapłacą 53 lub 43 zł. Stawki uzależnione są od tego gdzie mieszkają. Co ciekawe blokowy kundel jest droższy niż rasowy pies z willi.

W piątek radni Łomży będą głosować nad przyszłorocznymi podatkami. Wśród prezydenckich propozycji znalazła się także ta dotycząca wzrostu stawek podatków od posiadania psów. Zgodnie z ogólnopolskimi przepisami stawka tego podatku w 2006 roku nie może przekroczyć górnej granicy 53,21zł. W Łomży prezydent proponuje aby za blokowego czworonoga płacić tylko o 21 groszy taniej (w tym roku do górnej granicy brakowało nam aż 1,90 zł) czyli po równe 53 zł. Psy mieszkające w domach jednorodzinnych, tak jak w tym roku byłyby o 10 złotych tańsze czyli po 43 zł. To jedne z najwyższych stawek podatków w kraju. Dla porównania w Warszawie psi podatek w tym roku wynosi 1,00 zł (słownie: jeden złoty zero groszy).

Prezydent Jerzy Brzeziński chce w przyszłym roku podnieść także podatki od nieruchomości i podatek od środków transportowych. Przy czym podstawowa stawka płacona od 1 m.kw. budynków mieszkalnych wyniosła by 0,53zł (dziś jest o 1 grosz mniej), a w przypadku budynków zajętych na działalność gospodarczą opłata ta wynosiłaby 17,40 zł (dziś jest o 20 groszy mniejsza). Stawki te mieszczą się w górnych granicach dopuszczalnych w kraju stawek. W obu przypadkach kształtują się one na poziomie ok. 94,5% maksymalnych stawek podatkowych.
Łomżanie zgodnie z prezydencka propozycją mieliby więcej płacić za samochody ciężarowe. Podatek od tych najmniejszych z nich od 3,5 do 5,5 t. wyniósłby w przyszłym roku 572 zł – dziś jest to 558 zł.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę