Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@

Szybki weekend bez prawa jazdy

Trzej kierowcy stracili w weekend prawo jazdy po tym, jak przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Łomżyńscy policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy w miejscach kontroli, które wcześniej wskazali internauci na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pierwsza kontrola napotkała 42-letniego mieszkańca Zambrowa. Kierowca toyoty rozpędził się o 51 kilometrów na godzinę za szybko.
Następne kontrole drogowe odbywały się w niedzielę w Marianowie. Najpierw po godzinie 16. policjanci zatrzymali mieszkańca Wysokiego Mazowieckiego. 52-letni kierowca auta marki Kia pokonywał trasę z prędkością 132 kilometrów na godzinę, przez co przekroczył dozwoloną prędkość aż o 82 kilometry na godzinę. Niecałą godzinę później drogówka zatrzymała trzeciego z kierowców. 49-letni mieszkaniec Ełku jechał hondą 107 kilometrów na godzinę, przekraczając dozwoloną prędkość o 57 kilometrów na godzinę. Jeżdżącym zbyt szybko kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy, ukarali mandatem po 400 złotych i wpisali po 10 punktów karnych.


Nadmierna prędkość i brawurowe prowadzenie pojazdów na ruchliwych drogach należą do głównych przyczyn wypadków samochodowych. Apele do kierowców o trzeźwość umysłu i rozsądek na drodze są zawsze aktualne, nie tylko wtedy, gdy dojdzie do tragicznego zderzenia aut czy dachowania z ofiarami śmiertelnymi...

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę