Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Propozycje na weekend

Rozpoczął się wakacyjny weekend i dla tych z Państwa, którzy nie mają sprecyzowanych planów jest kilka propozycji. Oczywiście głównym rozgrywającym może okazać się pogoda. Już bowiem odwołano wieczorną projekcję filmu "Nerve". Ale co poza tym…

Nadchodząca noc będzie pod znakiem opadów deszczu, momentami intensywnego. W sobotę opady będą mniejsze niż dziś, ale mogą wystąpić w ciągu dnia. W niedzielę także należy spodziewać się opadów deszczu, szczególnie po południu. Będzie raczej ciepło. W sobotę maksymalna temperatura może wynieść około 24°C, a w niedzielę do południa około 24°C. Po południu napłynie ze wschodu chłodniejsze powietrze oraz deszcz, a temperatura spadnie do 20°C.

Mimo złej pogody w ten weekend zaplanowano wiele wydarzeń kulturalnych, sportowych czy rekreacyjnych. 

3. lipca w sobotę o godz. 14.00 w Drozdowie startuje Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. Dla koneserów muzyki ważna propozycja. W niedzielę 4. lipca w ramach Festiwalu, odbędzie się koncert Melodie Świata, który tradycyjnie do wysłuchania na dziedzińcu w Parafii Krzyża Świętego w Łomży.

 

W dniach 3-4 (sobota, niedziela) w Łomży odbędzie się PGNiG Summer Superliga czyli piłka ręczna plażowa w najlepszym wydaniu. Na boiskach przygotowanych na  Muszli Koncertowej zaprezentują się:

PGNiG Summer Superliga Kobiet: Autoinwest SAS Gdańsk, Byczki Kowalewo Pom., Gru Juko Piotrków Tryb., Gru Juko Piotrków Tryb. II, Lakers Powidz, Kubo SPR Radzymin, MKS Ochota, DTB Sambor Tczew, CKS Szczecin, Pyrki Poznań, ROKiS Radzymin

PGNiG Summer Superliga Mężczyzn: Autoinwest SAS Gdańsk, Ekoserwis Damy Radę Inowrocław, Gru Juko Piotrków Tryb., KPR Plastpipe Legionowo, Lakers Powidz, "Mazur" Sołdański Sierpc, Delfin Grudziądz, Petra Płock, TAZ MKS Grudziądz, GOKiS Kąty Wrocławskie, Grom Jasienica, Włókniarz Konstantów Łódzki

II turniej PGNiG Summer Superligi odbędzie się w ramach wydarzenia Łomża Summer Beach Handball 2021. W sobotę rozegrane zostaną starcia w grupach, a na niedzielę zaplanowano rundę pucharową.  Łomżyński turniej jest najwyżej klasyfikowaną imprezą w rankingu europejskiej federacji piłki ręcznej plażowej rozgrywaną w Polsce. Dla najlepszych drużyn organizator przewiduje nagrody finansowe. Mecze II turnieju odbędą się przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią koronawirusa.

W sobotę od 9:00 – 19:40 - Faza grupowa 

W niedzielę od 9:00 – 10:20 dokończenie fazy grupowej 

11:00 – 14:25 faza pucharowa 

15:10 Finał Kobiet 

15:55 Finał Mężczyzn  

W niedzielę, 4. lipca  o godz. 13:30 w Parku Jana Pawła II odbędzie się Wakacyjny Piknik Muzyczny – Zasmakuj w Łomży. Na scenie wystąpią artyści prezentujący najróżniejsze style i gatunki muzyczne tj. muzyka klasyczna, muzyka akustyczna, rock, hip-hop, pop, muzyka etniczna, disco polo: Kalinovski (Adam Kalinowski), RY, AleKEY, Art of Trio, Bellwether Man, Błażej Trzaska, Michał Sawicki śpiewający akordeonista z Łomży z synem, LABS, Fanteusz, Love Story, Tears in a Pocket, Godlewscy Band, Anna Zlagodukh oraz wokaliści z ramienia Magdy Sinoff (MDK DŚT).

Przewidziane są również inne atrakcje: wykłady ekologicznego budownictwa konopnego, trening z trenerem personalnym, pokazy pierwszej pomocy, czy konkurs charytatywny, a także przekąski i napoje w postaci popcornu, waty cukrowej, herbaty bubble tea, granity czy lodów. Dla najmłodszych będą modelowane balony, bańki mydlane na kijach, malowanie twarzy czy plecione warkoczyki.

 

W niedzielę 4 lipca na nadnarwiańskich bulwarach zespół Siemieniacy rozpocznie cykl potańcówek. Przy ulicy Żydowskiej 10 w każdą niedzielę od 4 lipca do końca września w godz. 16.00-20.00 będzie można potańczyć.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę