Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Mniejsze dotacje na panele fotowoltaiczne

1. lipca rusza nabór do kolejnej edycji programu „Mój prąd”. Są pewne zmiany w stosunku do wcześniejszych edycji. Zmniejsza się także kwota dotacji.

W ramach programu „Mój prąd” około 220 tys. instalacji fotowoltaicznych zostało dofinansowane kwotą do 5 tys. zł. Od 2019 roku wydano na ten cel około 1,1 mld zł.

Teraz rząd uruchamia kolejną edycję. Są jednak pewne zmiany. Od 1. lipca 2021 roku dotacja maksymalnie  wyniesie 3 tys. zł, przy czym jest to 50% kosztów inwestycji. Rządzący tłumaczą to spadkiem cen usług montażowych. Budżet na tę edycję wynosi 500 mln zł. Wnioski można składać od 1. lipca 2021 roku do 22. grudnia 2021 roku. Ten termin może zostać przedłużony, do wyczerpania budżetu. Wnioski można składać wyłącznie w formie elektronicznej.

Program skierowany jest do osób fizycznych wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową (z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej – OSD, zakładem energetycznym) regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji. Instalacja fotowoltaiczna musi mieścić się w przedziale 2-10 kW i jest przeznaczona na cele mieszkaniowe.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://mojprad.gov.pl/

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę