Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@

Kierowca stracił prawo jazdy przez NURD

Łomżyńscy policjanci prowadzili wczoraj (środę) akcję ochrony „niechronionych uczestników ruchu drogowego”. W jej trakcie za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych kierowca stracił prawo jazdy.

Komenda Miejska Policji w Łomży informuje o przeprowadzonych we środę (16.06) działaniach ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Zwracano uwagę na bezpieczeństwo pieszych, kierujących rowerami i hulajnogami, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść.

Tuż po 16. na ulicy Piłsudskiego policjanci z drogówki widzieli jak kierowca renault zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, żeby udzielić pierwszeństwa pieszemu. Jadący w tym samym kierunku kierowca opla ominął ten pojazd zmuszając pieszą do zatrzymania praktycznie na środku przejścia. 75-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym stracił prawo jazdy i jego dalszym losem zajmie się sąd.

W sumie policjanci ujawnili 140 wykroczeń: 91 z winy kierowców, 19 popełnionych przez rowerzystów, 30 przez pieszych, z czego, aż 51 dotyczyło przekroczeń prędkości w obrębie przejść dla pieszych. Inne dotyczyły przejeżdżania przez przejcie dla pieszych rowerem, zamiast przeprowadzania, przechodzenie przez jezdnię w niedozwolonym miejscu czy na czerwonym świetle.  

Przypomnijmy, od 1. czerwca obowiązują nowe zasady zachowania się przed przejściem dla pieszych i na samym przejściu. Dotyczą zarówno kierujących jak i pieszych. Kierujący zbliżając się do przejścia powinien zwolnić i umożliwić przejście osobie znajdującej się na przejściu i wchodzącej na przejście. Pieszy przechodząc przez jezdnię nie powinien korzystać z telefonu czy innego urządzenia odciągającego jego uwagę.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozsądku na drodze oraz używanie elementów odblaskowych po zmierzchu, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również na terenie miasta.

źródło: KMP Łomża

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę