Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 sierpnia 2021 napisz DONOS@

"Potrafi zaartykułować co tej gminie jest potrzebne"

Główne zdjęcie
Adam Niebrzydowski

- Nie byłoby tych inwestycji, żeby nie ogromne wsparcie polskiego rządu - mówił na otwarciu hydroforni i sieci wodociągowych burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski. - To ogromna zmiana poziomu technicznego obiektu i ważny element komfortu życia mieszkańców Gminy.

W gminie Jedwabne oddano w poniedziałek do użytku ważną, jak wszyscy podkreślali, inwestycję. Za 3,2 mln zł wybudowano 3 odcinki sieci wodociągowej o łącznej długości ponad 11 km, do 8 miejscowości gminy: Kucze Wielkie, Kuczewskie, Kucze Małe, Kotowo Stare, Kotówek, Kaimy, Janczewo, Korytki. Wybudowano także nową nitkę kanalizacji na ul. Polnej w Jedwabnem oraz przebudowano hydrofornię. Inwestycje zostały dofinansowane w kwocie 1,65 mln zł ze środków Unii Europejskiej i rządowych. Resztę sfinansował samorząd Jedwabnego z kredytu. 

-To kolejny przykład gminy, która dobrze aplikuje po środki unijne i potrafi zaartykułować co tej gminie jest potrzebne – chwalił burmistrza Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego. - Cała infrastruktura techniczna jest potrzebna i później odbija się na działalności gminy. To jest potrzebne, aby można było walczyć o inne cele i aby mieszkańcom żyło się lepiej. Dzisiaj jest ten etap, który doprowadzi gminę do XXI wieku w zaopatrzenie w wodę. 

Obecny na uroczystości Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji gratulował burmistrzowi skuteczności i gradacji potrzeb, „bo bez wody żaden człowiek zbyt długo nie przeżyje”. 

Zanim powstała nowa hydrofornia ze zbiornikami na wodę, teren był zarośnięty i nieogrodzony. Jeden niepozorny budynek, przy którym obsługa miała sporo pracy, aby utrzymać go w ciągłym działaniu. Gmina korzysta z 3 studni głębinowych, ale dwie są na razie wystarczające, dlatego jedna jest w rezerwie.  

- Do tej pory mieliśmy w naszej gminie wykonane tylko 34 km wodociągów. To co zostało już zrealizowane, jest realizowane i zamierzamy zrealizować w najbliższych miesiącach to odcinki blisko 25 km wodociągów – przybliżał zebranym Adam Niebrzydowski, burmistrz Jedwabnego. - To dla nas historyczna chwila, z której bardzo się cieszymy. Do tej pory w różnych statystykach wyglądaliśmy bardzo mizernie. Zajmowaliśmy jedno z ostatnich miejsc jeśli chodzi o wodociągowanie. Infrastruktura drogowa też pozostawiała wiele do życzenia, ale dzięki polskiemu rządowi Prawa i Sprawiedliwości mogliśmy pozyskać wiele milionów złotych. W ciągu niespełna 3 lat udało nam się dokonać inwestycji za blisko 20 mln zł. Przy budżecie gminy sięgającym 24 mln zł, to obrazuje skalę inwestycji. Bardzo się z tego cieszę i mam nadzieję, że kolejne lata to kolejne inwestycje, kolejne sukcesy naszej gminy tak by zrównoważony rozwój, co deklaruje polski rząd, następował też w skali naszej gminy. 

W uroczystości otwarcia uczestniczyli: Dariusz Piontkowski (wiceminister edukacji), Marek Olbryś (wicemarszałek województwa podlaskiego), Kazimierz Gwiazdowski (poseł PiS), Tomasz Madras (wicewojewoda podlaski), Maria Dziekońska (wicestarosta powiatu łomżyńskiego), radni Jedwabnego, przedstawiciele lokalnych instytucji i wykonawca.

 

Foto: Adam Niebrzydowski
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Dariusz Piontkowski
Foto: Marek Olbryś
Foto: Maria Dziekońska
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę