Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Idzie upał

Ostatni tydzień kalendarzowej wiosny będzie już zdecydowanie zwiastunem letniej pogody. W pierwszej połowie tygodnia słońce będzie przeplatać się z chmurami, okresami padać będzie deszcz, a nawet zagrzmi. Druga połowa tygodnia będzie stała pod znakiem słońca i upałów, które będą zapowiedzią tego, co może nas czekać latem. W niedzielę od zachodu postępować będzie ochłodzenie, które poprzedzać będą opady deszczu i burze – pisze IMGW.

W poniedziałek niemal w całym kraju na niebie dominować będzie słońce. W rejonie Łomży będzie umiarkowanie ciepło 21°C. Na wschodzie kraju odczucie termiczne będzie dodatkowo zmniejszał umiarkowany i porywisty wiatr. 

We wtorek od północnego zachodu przesunie się chłodny front atmosferyczny i przyniesie chmury, przelotny deszcz, a miejscami nawet burze. Temperatura maksymalna do 24°C, choć po przejściu frontu nieznacznie spadnie. Porywy wiatru w czasie burz mogą osiągać do 65 km/h. 

W środę sytuacja się odwróci. Najładniejsza pogoda będzie w północnej połowie Polski. Tam będzie zachmurzenie małe. Spodziewana temperatura w rejonie Łomży wyniesie około 22°C.

Czwartek i piątek przyniosą iście letnią pogodę. W całym kraju będzie słonecznie i bardzo ciepło, a w piątek nawet upalnie. W czwartek temperatura maksymalna będzie już zdecydowanie wyższa i wyniesie około 24°C. Piątek to pierwsze czerwcowe upały. Termometry pokazywać będą od 27°C do 30°C. Wiać będzie umiarkowany wiatr, co przy upalnej pogodzie działać będzie przyjemnie ochładzająco. 

W sobotę na niebie dominować będzie słońce i wciąż gorąco. Temperatura w ciągu dnia w rejonie Łomży oscylować będzie w granicach 30°C. W niedzielę będzie podobnie, choć na zachodzie Polski pojawi się chłodny front atmosferyczny, który będzie przemieszczał się z zachodu ku centrum.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę