Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Bohaterska ekspedientka powstrzymała złodzieja

Mężczyzna zabrał artykuły spożywcze z półek i nie płacąc za nie, próbował wyjść ze sklepu. Kilka razy wcześniej udawało mu się wyjść. Tym razem na drodze złodzieja stanęła ekspedientka. Ostatecznie złodziej zostawił torbę z fantami i wybiegł ze sklepu.

W minioną środę, po południu, w jednym ze sklepów osiedlowych przy ul. Chabrowej, mężczyzna próbował okraść sklep. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że 34-latek zabrał z półek artykuły spożywcze i nie płacąc za nie, próbował wyjść ze sklepu. Widziała to ekspedientka, która stanęła na jego drodze. Dzięki stanowczej reakcji kobiety mężczyzna zostawił torbę z fantami i wybiegł ze sklepu. W pościg za mężczyzną ruszył świadek zdarzenia. Gdy go dogonił, złodziej zagroził mu nożem, po czym uciekł. Jak informuje KMP w Łomży, dzięki dobremu opisowi sprawcy, pracujący nad sprawą łomżyńscy kryminalni, szybko ustalili podejrzanego o usiłowanie kradzieży. Godzinę później 34-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu. 

Okazało się, że mieszkaniec Łomży parę godzin wcześniej, w innym sklepie, ukradł elektronarzędzia o wartości ponad 300 złotych. Ale to nie wszystko. Także w połowie kwietnia, zatrzymany dopuścił się podobnego przestępstwa kradzieży. Wszedł do sklepu i nie zważając na obecność pracowników spakował do torby podróżnej artykuły spożywcze, a następnie wyszedł nie płacąc za nie.
Mężczyzna „grasował” na ul. Chabrowej i Zjazd. Za kradzież szczególnie zuchwałą grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może zostać zwiększona o połowę.

W czwartek 34-latek usłyszał zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży w warunkach recydywy. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 

 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę