Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Marsz (mikro) Świadomości Autyzmu

- To jest nasza misja iść dziś, w tym marszu – mówi Agnieszka Wądołowska z Fundacja Dr Otis, mama chorego dziecka – a nasze flagi „Ja tu jestem. Szanuj mnie.” pięknie powiewają na ulicach miasta, jako bardzo ważny naoczny symbol, że działamy mimo sytuacji pandemicznej na rzecz dzieci z autyzmem.

Ze względu na ograniczenia pandemiczne marsz Światowego Dnia Świadomości Autyzmu liczył zaledwie 5 osób.

- Jak przeglądałam zdjęcia z marszów sprzed dwóch, trzech lat – wspomina Pani Agnieszka  - bo wtedy tez byłam z moim synkiem, to było coś pięknego. Było nas ponad setkę osób, niestety dziś nie jest to możliwe. Dostosowaliśmy się do warunków epidemicznych – wyjaśnia. -  Mamy osoby zdrowe, w maseczkach, z dystansem społecznym, ale cieszę się, że to się w ogóle udało. Fundacja dr Otis, dziś w okrojonym składzie, ale jesteśmy tutaj dla was, aby pokazać, że solidaryzujemy się z osobami dotkniętymi autyzmem i innymi niepełnosprawnościami. 

Pięc osób, w tym pies Autyś, eskortowani przez dwa radiowozy policji i wsparci karetką GR Nadzieja, przemaszerowali od Aleja Park, dalej al. Legionów, Polową do Pl. Niepodległości, tworząc przy okazji spore korki. 

- Czas pandemii, izolacji to dla dzieci z autyzmem, czy też z innymi niepełnosprawnościami intelektualnymi czy genetycznymi, jest to trudna sytuacja. Na szczęście szkoła i przedszkole Fundacji Dr Otis w tym okresie było otwarte. Rodzice z tego powodu są bardzo szczęśliwi. Ja też mam synka niepełnosprawnego i cieszę się, że może uczęszczać do przedszkola, bo to jest dla niego możliwość niecofnięcia się, jest terapia i jest to potrzebne. Dzieci po przebywaniu tylko w domu są w gorszym stanie. Mają fobie, wracają pewne stare schematy i chcąc tego uniknąć otworzyliśmy się – wyjaśnia Agnieszka Wądołowska.

Fundacja Dr. Otis zaprasza także na sobotnie webinaria na profilu Fundacji. Od 9.00 do 13.00 rodzice, terapeuci i ktokolwiek chcący wziąć udział, posłuchać mądrych ludzi o rzeczach cudownych, które robią mogą skorzystać, wystarczy wejść w wydarzenie bezpłatne „Ja tu jestem Szanuj mnie” - zachęca Agnieszka Wądołowska.

Dla wrażliwych na obrazy w ramach obchodów światowego dnia świadomości autyzmu przygotowano konkurs fotograficzny. Informacje szczegółowe dostępne są na stronie Fundacji. 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę