Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

ZRID na przedłużenie Meblowej

Prezydent Łomży zezwolił na realizację inwestycji drogowej od ul. Wojska Polskiego do ulicy Nowogrodzkiej (przedłużenie ulicy Meblowej), rozbudowę ulicy Jaworowej oraz rozbudowę ulicy Grabowej w Łomży wraz z infrastrukturą techniczną. Zdaniem Ratusza prace mogą rozpocząć się w maju.

Przedłużenie ul. Meblowej to ważna inwestycja, która uruchomi nowe tereny pod budownictwo oraz pozwoli ominąć miasto samochodom jadącym od Zambrowa w kierunku Nowogrodu i dalej Olsztyna. Razem z (starą) ul. Meblową stworzy wewnętrzną obwodnicę. Wydana decyzja otrzymała rygor natychmiastowej wykonalności, to oznacza, że ewentualne odwołania nie wstrzymują prac. Urzędnicy miejscy spodziewają się rozpoczęcia prac w maju.

Przetarg na wykonanie I części tj. przedłużenia od ul. Meblowej do ul. Nowogrodzkiej kwotą 13 148 799,54 zł wygrało Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. Na drugą część, obejmującą rozbudowę ulicy Grabowej, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, najkorzystniejszą ofertę: 3 050 024,19 zł, złożył BIK – PROJEKT Sp. z o. o. 

Zakres robót przewiduje m.in.: 

budowę jezdni pomiędzy ulicą Wojska Polskiego i ulicą Nowogrodzką z masy bitumicznej, 

przebudowę ronda na ul. Wojska Polskiego (wybudowanie czwartego wlotu i wylotu), 

budowę 5 skrzyżowań, 

budowę ścieżek pieszo-rowerowych o nawierzchni bitumicznej i z kostki brukowej, 

budowy chodników, zatok i wiat autobusowych, 

budowę kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej i drenażu

wykonanie zieleńców i nasadzeń drzew

budowę oświetlenia i kanału technologicznego,

przebudowy różnych instalacji znajdujących się na linii prac 

 

Zainteresowani mogą odwołać się od decyzji do Wojewody Podlaskiego w Białymstoku za pośrednictwem Prezydenta Miasta Łomża w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę