Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Samorząd Czerniawskiego

„Nie mam zamiaru emigrować do USA” – mówi były poseł Mieczysław Czerniawski i zapowiada powołanie komitet wyborczego swojego imienia na najbliższe wybory samorządowe. Miasto już dawno obiegła informacje, że Czerniawski chce być Prezydentem Łomży. Sam zainteresowany dziś na konferencji prasowej mówił tajemniecze: „Nie mówię nie i nie mówię tak. Nie zaprzeczam, że taką możliwość rozważam.”

Były poseł zwołał pierwszą od wielu miesięcy konferencję prasową. Zapewnił, że choć żona mieszka w USA on nie zamierza emigrować. - „ Nie wykluczam, że będę się ubiegał o prawo stałego pobytu w USA, bo nie wiem jaka będzie przyszłość zwłaszcza dla nas z lewicy” - mówił Mieczysław Czerniawski. - Podkreślił jednak, że nie zamierza emigrować z Łomży i kraju. - „Wróciłem do pracy w Polserwisie. Jestem głównym specjalistą, doradcą Zarządu z biurem w Łomży i Warszawie.”

Określając swoją przyszłość polityczną Czerniawski, który uznawany jest za filar lewicy w mieście i całym regionie powiedział, że SLD jako partia nie spełnia jego oczekiwań. - „Głęboko się zastanawiam nad dalszą moją przynależnością do tej partii, ale decyzji o wystąpieniu jeszcze nie podjąłem.” Podkreślił także, że „nie ma zamiaru startować SLD”. - „Po rozmowach z przyjaciółmi i znajomymi zdecydowałem się powołać komitet wyborczy Mieczysława Czerniawskiego. Nie kryję się za nikim”. - mówił na konferencji były poseł. - „Firmuje ten komitet swoim nazwiskiem. W tym komitecie mają być ludzie uczciwi, nie koniunkturaliści. Stać mnie na powiedzenie niektórym nie dziękuję - nam razem nie po drodze” - deklarował Czerniawski. Powiedział także, że z życzliwością o tym komitecie wypowiadali się Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński i zastępca prezydenta Marcin Sroczyński. Ale nie powiedział czy mówili o możliwości przystąpienia do niego.
- „Komitet ma być ponad partyjny. Ma stworzyć szanse ludziom którzy chcą dla Łomży coś czynić, a nie chcą się łączyć z partiami politycznymi. Jest tu także miejsce dla ludzi z partii politycznych, którzy nie chcą być na listach partyjnych” - mówił Czerniawski. Póki co skład personalny nie jest jeszcze znany. - „Od dzisiaj zacznę rozmowy indywidualne z ludźmi, którzy mogli by wejść do mojego komitetu” - zapowiedział. Dodał też, że już kilka osób wyraziło chęć bycia w tym komitecie. Ma on wystawić kandydatów w wyborach samorządowych do władz miasta Łomży, ale także „jeżeli będziemy mieć na tyle siły i środków to zgłosimy naszych kandydatów do Sejmiku Województwa Podlaskiego” - mówi Mieczysław Czerniawski.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę