Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Narew przybiera

Główne zdjęcie
Rozlewiska w Wiźnie

Poziom Narwi podnosi się. W Wiźnie do stanu ostrzegawczego brakuje już tylko 9 cm. Inne rzeki w regionie stabilne i poniżej stanów ostrzegawczych.

Rozlewiska w Wiźnie
Rozlewiska w Wiźnie

O 7.00 rano w poniedziałek stan Narwi w Wiźnie wyniósł 431 cm i do osiągnięcia stanu ostrzegawczego brakuje już tylko 9 cm. Od 2. marca o 31 cm podniosło się lustro wody w tym miejscu. W Wiźnie rzeka rozlała się na okoliczne tereny zalewowe tworząc ogromne „jezioro”. W Piątnicy Narew także przyrasta. Od 2. marca rzeka podniosła się o 41 cm. W poniedziałek rano czujnik wskazywał 321 cm, ale do stanu ostrzegawczego brakuje jeszcze 89 cm. W Nowogrodzie stan  Narwi wynosi 209 cm i przekroczył dopiero górną granicę stanów średnich. Do stanu ostrzegawczego brakuje jeszcze 151 cm.

Biebrza w Burzynie w poniedziałek rano pokazuje stan 323 cm i od 2. marca przybrała 15 cm.  Do stanu ostrzegawczego brakuje jeszcze 57 cm. W Osowcu natomiast Biebrza opada. Od Piątku, 12. marca stan rzeki obniżył się o 4 cm i wynosi dziś  386 cm. To o 14 cm poniżej stanu ostrzegawczego. 2. marca rzeka w tym miejscu notowała stan 385 cm, czyli fala podwyższonego stanu rzeki przenosi się niżej do Wizny i dalej do Łomży.

Pisa w Dobrymlesie przybiera i dziś rano stan rzeki wynosi 131 cm. To o 4 cm poniżej górnej granicy stanów średnich,  a do stanu alarmowego brakuje aż 119 cm. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę