Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 115

O grosze, ale taniej

Po latach podwyżek łomżyński MPWiK obniża ceny wody i ścieków. Od stycznia za wodę zapłacimy o 2, a za ścieki o 12 grosze mniej niż dziś.

W minioną środę radni Łomży zatwierdzili taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. To wiekopomne wydarzenie, nie tylko dlatego, że ceny spadają. Przez ostatnie dwa lata radni miasta unikali bowiem odpowiedzialności za poziom tych cen. Ustalając taryfę na 2004 rok podjęli uchwałę niezgodną z prawem, którą wojewoda unieważnił, a w konsekwencji ceny wzrosły o kilkanaście procent. Rok temu radni głosowanie w tej sprawie zbojkotowali, wyrażając w ten sposób dezaprobatę dla przepisów prawa pozbawiających ich możliwości dowolnego ustalania ceny wody i ścieków. W tym roku, choć przepisy w tym zakresie zasadniczo się nie zmieniły, radni już głosowali i przyjęli zgłoszone przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji propozycje cen. Za 1 m3 wody dla gospodarstw domowych cena netto to 2,08 zł, a za 1 m3 ścieków dalsze 3,6 zł. Do tego trzeba doliczyć jeszcze 7% podatku Vat i 1,20 (+Vat) miesięcznej opłaty stałej od każdego odbiorcy. Grzegorz Lewańczuk, prezes MPWiK podkreśla, że obniżka jest efektem podłączania do miejskiej sieci kanalizacyjnej coraz większej liczby dostawców ścieków. Chodzi tu głównie o Browar Łomża i Piątnicę. Ceny wody spadają zaś przede wszystkim dzięki zmianie opłat za korzystanie ze środowiska.
Po obniżkach cena łomżyńskiej wody mieści się w średnich stawkach cen krajowych, a cena ścieków w dalszym ciągu jest powyżej średniej.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę