Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Społecznicy 2020

Społecznikami za 2020 Rok zostali Kacper Nizik i Anna Kurządkowska-Kosińska. Łomżyńską Inicjatywą Roku uznano kwestę od 35 lat organizowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej „Ratujemy Łomżyńskie Zabytki Cmentarne”. W piątek wręczono nagrody laureatom.

- Jestem pełen uznania dla ogromnej pracy, którą wykonujecie Państwo na rzecz społeczeństwa, jest ona wyrazem wrażliwości oraz świadomości społecznej. To szczególnie ważne w okresie, gdy cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa. Jestem dumny z tak prężnie funkcjonujących Organizacji Pozarządowych w naszym mieście, Państwa działania są niezbędnym i bardzo wartościowym wkładem w realizację potrzeb społecznych – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski wręczając laureatom statuetki i nagrody finansowe.

W czasie walki z pandemią w Łomży nagrodzono za organizację wyborów Miss Ziemi Łomżyńskiej i Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej panią Annę Kurządkowską-Kosińską oraz 17-letniego Kacpra Nizika, którego tak przedstawiają organizatorzy: od czerwca 2020 roku zaangażowany wolontariusz Centrum Wolontariatu w Łomży. Brał udział w realizacjach programu „Korpus Solidarności” wspierającego wolontariat długoterminowy, akcji „Czyste rzeki” propagującej inicjatywę ochrony środowiska w najbliższym otoczeniu oraz „Wolontariacie dla Niepodległej”, polegającym na zaplanowaniu i wyznaczeniu miejsc pamięci narodowych wymagających prac porządkowych. Ponadto prowadził pomoc bieżącą w Centrum Wolontariatu, wynikającą z potrzeb danych wolontariuszy i organizacji.

W Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych wyróżniono także Stanisław Kaseję, za zaangażowanie w działania na rzecz seniorów w Łomży, zastępca przewodniczącego Łomżyńskiej Rady Seniorów, publicysta w gazecie Seniora „Srebni ” i jeden z inicjatorów pomysłu „ Złotej Rączki dla Seniora” i Jarosława Kaję, który mimo iż sam od ponad 20 lat zmaga się z bólem i niedowładem nóg wykazuje niezwykłą potrzebę niesienia pomocy innym oraz mobilizuje swoje otoczenie do aktywności społecznej. 

Łomżyńską Inicjatywą Roku uznano Doroczną Kwestę „Ratujemy Łomżyńskie Zabytki Cmentarne”, organizowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Od 35 lat działacze TPZŁ organizują kwesty na ratowanie cmentarnych zabytków. W dzieło zbierania pieniędzy każdorazowo udaje się TPZŁ zaangażować około stu wolontariuszy. Zebrane podczas kwest środki są głównym źródłem funduszy na ratowanie tych zabytków. Pozwoliły one jak dotąd przywrócić świetność około 300 z nich. Dotychczas uratowano niemal wszystkie znajdujące się na tym cmentarzu pomniki figuratywne, w tym zwłaszcza budzące szczególną sympatię ludzi – nagrobki dziecięce.  Efekty uzyskane z dotychczasowych prac mają ogromne znaczenie dla udokumentowania przeszłości miasta, ale mają także dużo szerszy wymiar ponadregionalny, a nawet ogólnopolski. W roku pandemicznym 2020 kwesta miała inny charakter. Ze względu na zamknięte cmentarze nikt nie kwestował, zamiast do puszki, pieniądze przelewano na udostępnione konto.

Wyróżnienia otrzymało Stowarzyszenie Sapere Aude, za pobudzanie aktywności seniorów do działania społeczno-obywatelskiego oraz propagowanie i inicjowanie działań na rzecz Seniorów, jak również organizatorzy konkursu Wybory Miss i Miss Nastolatek Ziemi Łomżyńskiej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę