Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@

Łosia trzeba dobić, a łabędź odpłynął na krze

Dwie, jakże odmienne, wieczorne interwencje związane z dzikimi zwierzętami w rejonie Łomży. Najpierw przy moście w Nowogrodzie strażacy ratowali przymarzniętego łabędzia, a godzinę później pod Jedwabnem trzeba dobić rannego łosia, który ucierpiał w wyniku zderzenia z autem.

Przed 17. strażacy otrzymali wezwanie do przymarzniętego łabędzia. Jeden zastęp PSP z Łomży i jeden zastęp OSP z Nowogrodu stawili się na miejscu akcji przy moście w Nowogrodzie. Strażak PSP, w stroju zapewniającym bezpieczeństwo w zimnej wodzie, popłynął ratować łabędzia, który siedział na tafli lodu przy środkowym filarze mostu. Po dotarciu na miejsce okazało się, że ptak zrobił kilka kroków i usiadł ponownie, zdziwiony, że mu się przeszkadza. Na oderwanej krze odpłynął w mroki nocy. Fałszywy alarm, ale realna chęć pomocy zwierzęciu.

Po 18. na drodze 668, pod Jandczewem między Jedwabnem a Piątnicą kierujący hyundaiem zderzył się z łosiem. Kierowca zapewniał, że jechał około 50 km/h ponieważ było ślisko. W pewnym momencie z pola na drogę wyszedł łoś. Prawy reflektor auta uderzył w zad zwierzęcia. Kierowcy nic się nie stało, a ranny łoś wpadł do rowu i tam został. Przestraszony i cierpiący czeka na ...

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę