Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Czerwona Narew o poranku. Mroźno!

Główne zdjęcie
Narew w Łomży o poranku 16. stycznia 2021

Do ponad -16°C spadła temperatura w sobotę o poranku w rejonie Łomży. Wyż syberyjski, nazwany „bestią ze wschodu” rozbudowuje się. Najniższe temperatury jeszcze przed nami.

O godz. 6:00 stacja meteorologiczna IMGW w Marianowie, k. Łomży zanotowała -16,1°C. To najniższa tej zimy zanotowana temperatura w rejonie Łomży. W sąsiedniej Ostrołęce temperaturę -15,5°C zanotowano o godz. 5:00, natomiast stacja pomiarowa IMGW w Białymstoku o godz. 6:00 wskazywała -16,4°C. 

Na sobotę synoptycy IMGW zapowiadają dla północno-wschodniej Polski zachmurzenie duże, możliwe opady śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym i przyrost pokrywy śnieżnej o około 8 cm. Temperatura maksymalna od -11°C na wschodzie do -2°C na zachodzie regionu. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, na zachodzie regionu porywisty i tu możliwe lokalne zawieje i zamiecie śnieżne, północno-wschodni i wschodni. 

Dziś Łomża może znaleźć się na granicy mroźnego powietrza ze wschodu. Wir „cieplejszego powietrza” przemieści się z zachodu na wschód. O godz. 14:00 spodziewany jest mróz -9 °C w Łomży i -10 °C w sąsiednim Zambrowie. Około godz. 16:00 środek „wiru” znajdzie się w okolicach Łomży, przynosząc jej krótkotrwałe ocieplenie, do -6°C, a w Zambrowie -5°C. W niedalekim Kolnie, Stawiskach czy Jedwabnem, temperatura w tym czasie ma wynieść -10°C. O północy w rejonie Łomży spodziewany jest mróz -17°C, a rankiem w niedzielę -22°C.

Naciśnij PLAY, aby zobaczyć zmiany 

Na niedzielę IMGW prognozuje zachmurzenie małe, a temperaturę maksymalną od -15°C do -11°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Serwis windy.com dla Łomży w niedzielne południe przewiduje -18°C.

Foto: Narew w Łomży o poranku 16. stycznia 2021
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę