Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Mandat za brak odblasków

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

"Mężczyzna ubrany na ciemno, bez odblasków, idzie poboczem drogi 677" - późnym wieczorem wczoraj zgłosił jeden z kierowców jadących obwodnicą Konarzyc. Szybka interwencja wysłanego na miejsce patrolu "drogówki" być może zapobiegła tragedii – informują policjanci.

Wczoraj, późnym wieczorem, na stanowisko kierowania łomżyńskiej jednostki Policji zadzwonił mężczyzna. Oświadczył, że obwodnicą Konarzyc, poboczem jezdni, "maszeruje" ubrana na ciemno osoba, która nie posiada elementów odblaskowych. Na miejsce został wysłany patrol "drogówki". Rzeczywiście, funkcjonariusze we wskazanym miejscu zauważyli, opisanego przez zgłaszającego, mężczyznę. Zatrzymali go do kontroli. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Augustowa. W trakcie rozmowy, spacerowicz oświadczył, że idzie do Śniadowa. Za brak odblasków i realne stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym mężczyzna otrzymał mandat karny ..., a swoją podróż, kontynuował już, wezwaną taksówką.

Policjanci przypominają, że warto pamiętać o odblaskach. Pieszy poruszający się po zmroku, poza terenem zabudowanym jest zobowiązany do używania elementów odblaskowych, które sprawiają, że jest widoczny ze znacznie większej odległości. Ważne jest, aby stosować je nie tylko tam, gdzie nakazują to przepisy, ale zawsze, gdy widoczność jest ograniczona i kierowcy mogą mieć problem z dostrzeżeniem nas odpowiednio wcześnie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę