Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Najnowsze mundury dla strażaków Gminy Łomża

- Jesteśmy zachwyceni tym, co Wy robicie dla społeczeństwa – mówił wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś druhom OSP odbierającym zakupione nowe umundurowanie - To jest dobra inwestycja w zdrowie i życie ludzkie, bo wy jesteście na pierwszej linii frontu.

W remizie OSP Konarzyce odbyła się uroczystość przekazania sprzętu ratowniczo-gaśniczego w postaci nowoczesnego umundurowania czterem jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Łomża działających w systemie KSRG, czyli z: Gaci, Konarzyc, Pniewa i Podgórza. Łącznie przekazano 10 trzyczęściowych mundurów wg. nowego rozporządzenia Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Samorząd województwa przekazał na ten cel 30 000 zł, a Gmina Łomża dołożyła 6 500 zł.

- To typowe mundury bojowe do gaszenia pożarów – wyjaśnia Marcin Ceran, Gminny komendant OSP  -  Zawierają kurtkę letnią, która będzie służyła do pożarów lekkich typu trawa, ewentualnie wypadek drogowy i dodaje, że strażak nie będzie musiał się latem teraz tak pocić. - Mamy jeszcze stare mundury UPSy, które mają po 10-15 lat. Są zniszczone i zakupy były niezbędne w tym roku, aby wzmocnić siłę bojowa strażaków Gminy Łomża – podsumował komendant.

Wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś przypomniał, że łącznie z wydatkami związanymi z pożarem w Biebrzańskim Parku Narodowym, w tym roku dofinansowanie dla jednostek straży pożarnych w województwie wyniosło 3 mln. zł.

- Jesteście solą ziemi w swoim środowisku gminnym. Gdzie się jakieś życie dzieje, wszędzie was widać – chwalił ochotników samorządowiec. Zadeklarował, że co roku będą pomagać ochotniczym strażom pożarnym – jesteście w opiece Zarządu Województwa - podkreślał - Przede wszystkim żebyście byli bezpieczni w akcji pożarniczej. Ratując życie innym ludziom musicie dbać o swoje.

Wójt Piotr Kłys dziękując za dotację zwrócił uwagę, że kwota wielokrotnie przekraczała dotychczasowe roczne.

- W poprzednich latach nie mieliśmy takiego wsparcia - zauważył - Bo jeśli Państwo nas nie dotujecie, to my musimy zabezpieczyć ten sprzęt, który tu widzimy z własnych środków – dodawał dziękując za sowity dar, akurat pod choinkę.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę