Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@

Pomóżmy wojsku pomóc

„Choć zbliżające się Święta Bożego Narodzenia będą w tym roku zupełnie inne od tych jakie przeżywaliśmy do tej pory, żołnierze Wojska Polskiego postarają się, aby seniorzy i osoby chore miały możliwość zobaczenia się i porozmawiania ze swoimi najbliższymi.” - pisze w komunikacie ppłk mgr inż. Tomasz Żyłka, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Łomży. Dlatego przygotowano akcję „Łączymy na Święta”.

Projekt zainaugurował dziś Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. Przygotowane przez żołnierzy Wojska Polskiego działanie skierowane jest głównie do seniorów, osób samotnych i chorych. Aktualna sytuacja, związana z pandemią koronawirusa zmusza wiele osób do pozostania samotnie w ścisłej izolacji.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, w okresie przedświątecznym tj. od 21 do 24 grudnia 2020 r., w szpitalach, domach pomocy społecznej oraz w domach kombatantów zajmą się organizacją połączeń wideo z rodzinami, z bliskimi lub z przyjaciółmi. Pomocą objęci zostaną zarówno weterani, którymi opiekują się żołnierze WOT na terenie całego kraju, jak i inne osoby starsze, które do tej pory z pomocy wojska nie korzystały. Wojsko zapewnia, że żołnierze przeszli odpowiednie szkolenia, więc połączenia będą także realizowane dla pacjentów chorych na COVID-19. Akcją zostaną objęci również m. in. pacjenci szpitali onkologicznych.

Żołnierze WOT aktywnie włączają się w pomoc osobom starszym i schorowanym poprzez opiekę nad kombatantami w programie „Obiady Dla Bohaterów". Często samotność w czasie pandemii doskwiera najbardziej, dlatego akcja „Łączymy na Święta”.

Zgłoszenia o pomoc w organizacji połączenia wideo z rodziną można kierować na adres e-mail: pomocwot@mon.gov.pl oraz pod numer telefonu 800 100 115. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę