Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 stycznia 2021 napisz DONOS@

Przedszkole nabrało innego wyglądu

- Cieszy oko dzieci, rodziców i całej społeczności – mówiła dziękując za inwestycję Maryla Stanisława Łysiak, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 9. podczas oficjalnego zakończenia remontu budynku. - Budynek był nieciekawy zewnętrznie, teraz nabrało to trochę innego wyglądu – przyznawała.

W zimny dzień, przed budynkiem Publicznego Przedszkola nr 9, odbył się briefing prasowy, gdzie władze miasta pochwaliły się zakończeniem termoizolacji budynku.  

- Pamiętam jak w roku 2015, w ramach wizyty gospodarskiej, przyjechałem do Przedszkola Publicznego nr 9 gdzie pani dyrektor oprowadzała mnie po przedszkolu i pokazywała jak dużo jest w tej placówce do zrobienia – wspominał prezydent Mariusz Chrzanowski. - W 2018 podjęliśmy decyzję, że będziemy chcieli tą placówkę oświatową wyremontować kompleksowo. Dzięki dofinansowaniu zewnętrznemu pojawiła się możliwość – wyjaśniał.

Całkowita wartość prac przeprowadzonych w PP9 wyniosła 3.691.128,30 zł, w tym dofinansowanie w wysokości 1.367.894,17 zł - podają służby prezydenta, i trwała od lutego do listopada. 

Wiceprezydent Andrzej Garlicki przyznał, że „ta inwestycja jest przykładem tego, że czas pandemiczny nam sprzyjał”. Przyznał, że "duże wsparcie środków zewnętrznych umożliwiało intensywne prace w naszym mieście". 

Prace termomodernizacyjne w Przedszkolu Publicznym nr 9 w Łomży realizowane były w ramach kompleksowego projektu  pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej i budynku komunalnego w mieście Łomża (Zespół Szkół Specjalnych – M. Skłodowskiej Curie 5, Przedszkole Publiczne nr 9, Kamienica Wojska Polskiego 15/17)”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu realizowana w ramach dofinansowania wynosi 8.411.728,21 zł, w tym koszty kwalifikowalne: 5.372.935,39 zł, dofinansowanie 85% kosztów kwalifikowalnych: 4.566.995,01 zł oraz wkład własny:  3.844.733,20 zł.

Każdy z przedszkolaków miał dostać prezenty od miasta tj. komplet gadżetów w tym najnowsza kolorowanka łomżyńska.

200829104429.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę