Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kaczyński dwa razy zdublował Tuska

Zdecydowanym zwycięzcą niedzielnej dogrywki prezydenckiej w Łomży jak i w całym Okręgu Wyborczym obejmującym byłe województwo łomżyńskim jest Lech Kaczyński. Pokonał on Donalda Tuska w każdej z tutejszych gmin. Niekiedy przewaga Kaczyńskiego sięgała 20 do 1. W Klukowie na Lecha Kaczyńskiego oddano aż 95% ważnych głosów. W Łomży baty jakie dostał Tusk były najmniejsze, ale i tak Kaczyński niemal go zdublował.

W mieście Łomży na Lecha Kaczyńskiego głosowało 15 748 mieszkańców, czyli nieco ponad 64% tych którzy doszli do lokali wyborczych. W tym samym czasie Donald Tusk zdołał zebrać 8 789 głosów czyli niemal 36% poparcia łomżan. Dodajmy, że niedzielna frekwencja w mieście wyniosła 50,75%.

Wyższy procentowo wynik niż w Łomży Donald Tusk zrobił w Grajewie. W tym mieście głosowało na niego niemal 38% wyborców. Poparcie powyżej 30% kandydat Platformy Obywatelskiej zdobył także w Zambrowie (32,16%), Kolnie (31,3%) i w Wysokiem Mazowieckiem (32,3%). W każdym z tych miast Tusk jednak zdecydowanie przegrywał z Lechem Kaczyńskim, a na wsiach jego wynik był jeszcze słabszy. Tu z rzadka Tusk przekraczał granicę kilkunastu punktów procentowych. W powiatach łomżyńskim i wysokomazowieckim na Kaczyńskiego oddano ponad 85% głosów. To najwyższe poparcie jakie zdobył ten kandydat w całym województwie podlaskim.
Zdecydowanie najbardziej pro Kaczyńskie były gminy Klukowo i Kobylin Borzymy. W obu Tusk zdołał zabrać Kaczyńskiemu zaledwie po nieco ponad 5% głosów.

W sumie w okręgu obejmującym byłe województwo łomżyńskie na Lecha Kaczyńskiego padło aż 87 960 głosów, a Donald Tusk zdołał ich zebrać tylko 25 622.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę