Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Pod sąd za „patriotyczną oprawę meczu”?

Główne zdjęcie
Ełkaesiacy.net

„Stanowcza reakcja łomżyńskich policjantów zapobiegła eskalacji konfliktu podczas sierpniowego meczu pomiędzy drużynami ŁKS Łomża – Wigry II Suwałki S. A." - głosi komunikat na stronie łomżyńskiej policji. - Jaka eskalacja – śmieje się kibic będący na meczu 8 VIII - przecież nie było tam gości.

Na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Łomży w opublikowanym komunikacie czytamy, że „policjanci zmuszeni byli stanowczo reagować na chuligańskie zachowania, do których doszło na sierpniowym meczu pomiędzy drużynami ŁKS Łomża – Wigry II Suwałki S. A. To właśnie dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do eskalacji konfliktu na stadionie”. 

Natychmiastowa brzmi dziwnie, jak posłucha się relacji kibiców. Jeden z nich tak opowiadał o 8. sierpnia i wspomnianym meczu: Kibice przygotowali patriotyczną oprawę, (którą można zobaczyć na zdjęciu), wywiesili baner z napisem: Bez cudu nad Narwią nie byłoby cudu nad Wisłą i odpalili race. Poza tym, jak mówi, kibicowali normalnie. Po meczu, kiedy około 150 młodszych, starszych i tych w sile wieku kibiców wychodziło, wszyscy zostali wzięci w policyjny kordon, spisani i przeszukani.

- Po 2-3 tygodniach – relacjonuje kibic – zaczęły przychodzić wezwania. Kilkunastu osobom z tej grupy postawiono zarzuty: z art 141 Kodeksu Wykroczeń czyli Umieszczenie w miejscu publicznym nieprzyzwoitego ogłoszenia, napisu lub rysunku lub używanie słów nieprzyzwoitych

Mam nadzieję, że chodziło o okrzyki, bo brak konkretnych zarzutów.

Niektórym postawiono także zarzuty z art. 51 KW, w którym chodzi o Zakłócanie spokoju lub wywołanie zgorszenia, oraz za używanie materiałów pirotechnicznych. Jak relacjonuje kibic, wszyscy otrzymali wyroki w trybie nakazowym, od których zgodnie z prawem, się odwołali. Na rozprawie, która odbyła się 9 listopada, pierwsza grupa została przez sąd uniewinniona. Kolejna ma stawić się przed sądem w połowie stycznia. 

Policjanci w swojej notatce informują o blisko 20 wnioskach o ukaranie, w tym część zakończyła się prawomocnymi wyrokami. 

Prawdopodobnie chodzi - przyznają kibice – o 3 z nich, którzy są nieobecni w Łomży i nie mogli odebrać wezwania. Po trzech próbach przyjęto prawidłowe doręczenie i zaocznie otrzymali mandat w wysokości 500 zł i stąd te prawomocne orzeczenia -informują. 

 

Na profilu społecznościowym Elkaesiacy.net - ŁKS Łomża nazywają cała tę "akcję" kabaretem.  „Niech dalej łomżyńska milicja ze swoim szeryfem na czele funduje za nasze publiczne pieniądze kabaret mieszkańcom naszego miasta, którzy dopingują swoją drużynę i przypominają poprzez oprawę meczową o ważnych wydarzeniach naszej lokalnej historii”. 

 

- Policjanci w sposób bezwzględny i stanowczy będą reagować na wszelkie zachowania niezgodne z prawem – przestrzegają stróże prawa we wspomnianej notce – byle nie jak z fotoreporterem Tygodnika Solidarność Tomaszem Gutrym, podczas Marszu Niepodległości w Warszawie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę