Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Prezydent dostanie podwyżkę?

Niemal 11 tys. złotych będzie zarabiał od grudnia Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński. Będzie o ile radni zaakceptują uchwałę zwiększająca prezydencką pensję. Podwyżka ma wynieść niemal tysiąc złotych. Projekt uchwały zakładający wzrost wynagrodzenia prezydenta Łomży ma być rozpatrywany na najbliższej środowej sesji Rady Miasta Łomża. Zgodnie z tym projektem prezydent Łomży zarabiałby 10 980 zł wobec 9 993 zł, które dziś pobiera z Kasy Miasta.

Prezydencka pensja składa się z czterech części: wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego, dodatku specjalnego i dodatku za wysługę lat. Zgodnie z propozycją najbardziej ma wzrosnąć trzecia część składowa pensji czyli dodatek specjalny. Od końca listopada ma on stanowić 40% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego liczonego razem czyli 2.840 zł. Dodajmy, ze teraz dodatek ten stanowi 30%, a przed rokiem wynosił jedynie 20% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.
Jeżeli radni miasta uchwałę przyjmą Prezydent Jerzy Brzeziński będzie zarabiał o niemal 2 tys złotych więcej niż w pierwszym roku urzędowania.
Z uzasadnienia załączonego do projektu uchwały wynika, że prezydent Łomży „kokosów” nie zarabia. Dziś np. o ponad 1500 złotych więcej dostaje jego odpowiednik w Suwałkach...

Prezydencka pensja AD 2006
- Wynagrodzenie zasadnicze w kwocie: 5.100,- zł słownie: / pięć tysięcy sto złotych /,
- dodatek funkcyjny w kwocie: 2.000,- zł słownie: / dwa tysiące złotych /,
- dodatek specjalny na okres od 26 listopada 2005 roku do 25 listopada 2006 roku w wysokości 40% naliczony od wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w kwocie: 2.840,- zł
słownie: / dwa tysiące osiemset czterdzieści złotych /,
- dodatek za wysługę lat w wysokości 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego w kwocie: 1.040,- zł. /jeden tysiąc czterdzieści złotych/
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę