Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@

Nowe zasady życia w strefie żółtej

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział na czwartkowej konferencji prasowej zmianę niektórych zasad w związku z pandemią koronawirusa. Zmiany wejdą w życie od soboty, tj. 17. października.

Działalność lokali gastronomicznych zostaje skrócona i będą mogły pracować od 6.00 do 21.00. Późniejsza działalność możliwa jest tylko na wynos. W lokalu, wg nowych wytycznych ma być zajęty co drugi stolik.

W transporcie publicznym może być zajęte maksymalnie 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich.

W weselach czy imprezach okolicznościowych może barć udział maksymalnie 20 osób, a od 19.10 bez zabawy tanecznej.

1 osoba na 4 mkw może uczestniczyć w uroczystościach religijnych, a inne zgromadzenia publiczne nie mogą być większe niż 25 osób. 

Szkoły wyższe i ponadpodstawowe przechodzą na nauczanie hybrydowe, tzn. część uczniów uczy się w szkole a część zdalnie. Później zamiana grup. 

Wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału publiczności, natomiast w wydarzeniach kulturalnych może brać udział 25% publiczności.

Działalność siłowni, basenów i aquaparków zostaje zawieszona.

 

Południowo-wschodnia cześć województwa podlaskiego staje się strefą czerwoną. Z powiatem łomżyńskim sąsiaduje powiat zambrowski, który był i pozostanie strefą czerwoną. 

mm
pt, 16 października 2020 08:29
Data ostatniej edycji: pt, 16 października 2020 09:00:15

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę