Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 31 października 2020 napisz DONOS@

Ogólnopolski protest rolników w Warszawie

- Rząd PO i PSL traktowali nas rolników jak frajerów, a ten rząd (PIS) chce od razu wybić nas rolników jak kaczki – mówi rolnik Mieczysław Kaliściak po powrocie z dzisiejszej manifestacji rolników w Warszawie.

Dziś, 13. października, w Warszawie odbył się ogólnopolski protest rolników przeciwko „Piątce Kaczyńskiego". Organizatorzy szacowali, że w manifestacji wzięło udział około 90  tys. osób. Rolnicy z całego kraju z biało-czerwonymi flagami, parasolami, transparentami przeszli od pl. Zawiszy przez pl. Trzech Krzyży pod Sejm. Puszczali petardy i świece dymne. „Szliśmy w kordonie policji – tłumaczą – podzielili nas na grupy 15-20 tys.”. Rolnicy zwracali uwagę na pełne oprzyrządowanie otaczających ich policjantów. „Jakby byli gotowi na wszystko”, a to ich zdaniem oznacza, że „rząd boi się siły rolnika”.

Z powiatu łomżyńskiego na manifestację pojechało około 60-70 rolników, głównie autokarem, ale także prywatnymi samochodami. Z całego województwa podlaskiego było około 20 autokarów. Pozytywnie przyjęli włączenie się do protestów warszawskich taksówkarzy, którzy blokowali wjazd do centrum miasta, kiedy trwała manifestacja.

- Nasze serca są dzisiaj wszystkie połączone. To jest siła. A co zrobi Sejm, Senat, prezydent, to zależy wszystko od tego, co będzie się działo na ulicy – mówił do manifestujących Michał Kołodziejczak z Agrounii. 

„Jak nie będzie rytualnego uboju bydła to nastąpi rytualny ubój całego rolnictwa i branży około rolniczej” powtarzają z żalem. - Mamy nadzieję, że Senat to odrzuci w całości i zacznie się normalny i racjonalny proces legislacyjny - tłumaczy Kaliściak. - Walczymy o swój byt – dodaje.

Kilka napisów z transparentów:

"Panie Prezesie, daj nam spokojnie produkować schabowego dla ciebie i karmę dla twojego kota".

„5 Kaczora rolników zaora!”

„Stop dyktatury! Kaczyńskiego i kota Jego!”

„Drogi PIS-ie rolnicy z powiatu wysokomazowieckiego nigdy wam tego nie wybaczą!

„A Tobie, kiedy Kaczyński zamyka firmę?”

200829104429.jpg
mm
wt, 13 października 2020 19:46
Data ostatniej edycji: wt, 13 października 2020 20:49:47

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę