Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Za cztery miesiące wzrosną czynsze

Prawie o jedną piątą wzrośnie od 1 lutego 2021 roku stawka bazowa czynszu w mieszkaniach komunalnych w Łomży. Prezydent Mariusz Chrzanowski podpisał wczoraj stosowne zarządzenie. Oznacza to, że dotychczasowa stawka bazowa z 1,6 zł wzrośnie do 1,9 zł za m2. Podwyżka obejmuje ponad 1,3 tysiąca mieszkań, którymi administruje MPGKiM.

Stawka bazowa czynszu służy do naliczenia opłaty za metr kwadratowy, która zależy od standardu lokalu i jego położenia. Czynsz jest zwiększony w stosunku do stawki bazowej , gdy w mieszkaniu jest gaz ziemny, ma centralne ogrzewanie, łazienkę itd.

MPGKiM podwyższenie stawki bazowej czynszu tłumaczy wzrostem kosztów eksploatacji i remontów:
- Aktualna potrzeba podwyżki czynszu wynika głównie ze wzrostu kosztów eksploatacji, napraw i remontów budynków, utrzymania czystości i porządku  oraz utrzymania właściwego stanu technicznego budynków i lokali na poziomie zapewniającym bezpieczeństwo ludzi i ochronę mienia w okresie użytkowania – tłumaczy na stronie miejskiej Bernadeta Krynicka, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej  ZB w Łomży. 

Na zasoby mieszkaniowe MPGKiM składają się mieszkania komunalne (1188) i socjalne (128). Średni czynsz, jaki płacą lokatorzy w tych zasobach za m2 wynosi 2,53 zł, choć najwyższy to 3,49zł. Od 1 lutego 2021 roku wzrost stawki bazowej wyniesie 30 gr do 1,9 zł za m2, czyli niecałe 20%. Do tej pory obowiązywały stawki przyjęte w 2009 roku. 

mm
śr, 07 października 2020 15:36
Data ostatniej edycji: śr, 07 października 2020 17:19:00

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę