Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Strażacy z Jedwabnego w nowej remizie

- Spotykamy się na uroczystości odsłonięcia i poświęcenia remizy strażackiej – witał gości Adam Niebrzydowski, burmistrz Jedwabnego - oczekiwanej przez wiele lat przez naszych kolegów strażaków. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Panu ministrowi Jarosławowi Zielińskiemu, bo bez jego wsparcia nie byłoby tej inwestycji. Panie ministrze w imieniu swoim, strażaków i mieszkańców Jedwabnego bardzo serdecznie dziękuję - zakończył.

W środowe popołudnie, w obecności posłów Jarosława Zielińskiego i Kazimierza Gwiazdowskiego, wicemarszałka Marka Olbrysia, radnego wojewódzkiego Piotra Modzelewskiego, starosty Lecha Marka Szabłowskiego, emerytowanego komendanta głównego PSP Leszka Suskiego, radnych gminnych i mieszkańców, oficjalnie otwarto remizę strażacką przy ul. Pięknej w Jedwabnem. Inwestycja za 400 000 brutto (z czego MSWiA dołożyło 180 000) sprawiła, że odnowiono budynek, dobudowano nową część, zmodernizowano kotłownię, wykonano szatnię i łazienkę. Warunki życia i pracy strażaków wreszcie dorównały współczesnym wymaganiom. Budynek wraz z wyposażeniem poświęcił ks. dziekan Jerzy Dębiński. 

- Ja ją widziałem, kiedy ona była zrujnowana i wymagała remontu – przypominał poseł Jarosław Zieliński, wcześniej wiceminister SWiA - otwieramy odnowioną, wyremontowaną bardzo unowocześnioną. To jest element bezpieczeństwa. 

Spotkaliśmy się w 2019 roku - mówił poseł Zieliński - już w zaawansowanej jego części, Pan burmistrz pokazał tę remizę i uznaliśmy wspólnie, że trzeba ten remont sfinansować. Środki tzw. ubezpieczeniowe, którymi dysponuje komendant główny państwowej straży pożarnej pozwoliły dofinansować ten remont. To dobry przykład współpracy rządowo-samorządowej, która służy mieszkańcom. Jako ówczesny wiceminister SWiA miałem pewne możliwości, które pozwoliły do tego co mamy dzisiaj się przyczynić. Radość jest wspólna, współpraca przynosi efekty – zakończył. 

Jednostka OSP w Jedwabnej jako jedyna w gminie od 1995 roku znajduje się w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym. Posiada wszystkie z możliwych rodzajów ratownictwa specjalistycznego na poziomie podstawowym tj. ratownictwo wodne, wysokościowe, poszukiwawczo-ratownicze, techniczne i chemiczno-ekologiczne. St. bryg. Grzegorz Wilczyński, z-ca komendanta miejskiego PSP w Łomży przypomniał, że w zdecydowanej większości zdarzeń, które mają miejsce na terenie gminy Jedwabne, jednostka ta jest pierwsza na miejscu akcji. - Gratuluję pięknego, nowo wyremontowanego budynku wyposażonego już w trzy boksy garażowe – mówił komendant - pozwala to na garażowanie, magazynowanie potrzebnego sprzętu w jednym miejscu. Wcześniej był garażowany w innych miejscach. To powodowało, że czas wyjazdu był dłuższy. Podczas akcji w drodze do ratowania życia ludzkiego czas jest wartością bardzo ważną – podkreślał Wilczyński. 

To jest ośrodek nie tylko ratowania życia ludzkiego – przypomniał natomiast Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego - za co oczywiście serdecznie dziękuję, ale tu można się realizować w sposób społeczny. To życie, które pobudza do działalności społecznej i o to prosimy. 

Jednostki straży pożarnej pełnią rolę nie tylko ratowniczą – wtórował marszałkowi nadbrygadier Leszek Suski, Komendant Główny PSP w stanie spoczynku, - to szerzenie tradycji, historii, obywają się w nich (remizach - dop. red.) spotkania koła gospodyń wiejskich, są młodzieżowe drużyny. Druchowie ochotniczych straży pożarnych są częścią społeczeństwa. Jesteście odpowiedzialni za siebie, za swoich sąsiadów – zakończył komendant.

Druch Paweł Czerwaciuk, komendant OSP w Jedwabnem, podziękował burmistrzowi Adamowi Niebrzydowskiemu za pozyskanie środków, dzięki czemu inwestycja mogła ruszyć i zostać doprowadzona do końca, wykonawcy za sprawne przeprowadzenie i MJ Jedwabne za kostkę przed remizą, którą firma przekazała bezpłatnie.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę