Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

„Pierwsze” przed „drugim” – to kolejność najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Łomży

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna na swojej stronie internetowej opublikowała średnie wyniki matury z każdego przedmiotu w każdej szkole. To najpewniejszy ranking skuteczności nauczania. W Łomży pierwszą pozycję ma zdobywające wysokie miejsca w ogólnopolskich rankingach I LO im. Tadeusza Kościuszki. To w tej szkole uczniowie uzyskali najwyższy średni procent punktów z egzaminu maturalnego.

I tak z matematyki w wersji podstawowej było to 82%, a w rozszerzonej 60%. Dla porównania kolejne w rankingu II LO im. Marii Konopnickiej ma wyniki odpowiednio o 13 i 23 punkty niższe. Z języka polskiego w pierwszym ogólniaku średnia zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym wyniosła ponad 70%, a z języka angielskiego odpowiednio 89 i 78%. Te wskaźniki są o kilka punktów procentowych niższe w II LO, ale obie szkoły wyraźnie wybijają się na tle nie tylko łomżyńskich ogólniaków. W „pierwszym” i drugim ogólniaku zdawalność egzaminu maturalnego przez absolwentów wyniosła odpowiednio 99,48 i 99,44%.

Zdawalność matur w innych szkołach a także szczegóły rankingu w załączniku.

Załączniki


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę