Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Mało popularny ŁoKeR

Nie wiadomo czy ma to związek z koronawirusem, ale wyraźnie spadła liczba użytkowników i wypożyczeń rowerów miejskich w Łomży. Te uruchomione zostały przed miesiącem. Z danych zaprezentowanych przez ratusz wynika, że dotychczas były wypożyczane 1571 razy. Dotyczy to 100 rowerów dostępnych w 14 stacjach na terenie miasta i jednej w Piątnicy, co oznacza, że jeden rower jest wypożyczany średnio raz na dwa dni.

W tym roku, choć rowery są te same co w latach poprzednich zmieniła się nazwa firny obsługującej  system rowerów miejskich w Łomży, a to od chcących skorzysta z roweru wymaga nowej rejestracji. Od 12 czerwca do 12 lipca w systemie zarejestrowało się 405 użytkowników. Dwa lata temu, gdy rower miejski w Łomży startowała tylko w ciągu pierwszych 10 dni aktywnych użytkowników  ŁoKeR-a było dwa razy więcej. Na zakończenie ubiegłorocznego sezonu rowerowego zarejestrowanych w systemie było prawie 3,5 tys. użytkowników.

Niewielka liczba obecnie zarejestrowanych w systemie sprawia, że i wypożyczeń rowerów w Łomży jest zdecydowanie mniej niż w latach poprzednich. Z prezentowanych przez ratusz danych wynika, że średnio jeden rower w tym roku wypożyczany jest raz na dwa dni i jest użytkowany przez niespełna pół godziny. W dwóch poprzednich sezonach średnia wypożyczeń roweru wynosiła 1,5 raza na dobę. Dla porównania w Białymstoku jeden rower miejski wypożyczany był w tym samym czasie ok. 6 i pół razy na dzień.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę