Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Szósty pracownik Urzędu Marszałkowskiego zakażony koronawirusem

U kolejnego - już u szóstego - pracownika Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku stwierdzono zakażenie koronawirusem. Przebywa w izolacji domowej. W piątek (22.05) przed południem poinformowano, że COVID-19 wykryto u trzech pracowników, teraz przybył jeden nowy przypadek.

Jak mówi rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego Izabela Smaczna-Jórczykowska, "jest to osoba, która została poddana testom wykonywanym wszystkim pracownikom, co do których istnieje podejrzenie, że mogły być narażone na kontakt z zakażonymi osobami".

O pierwszym przypadku zakażenia pracownika Urzędu Marszałkowskiego poinformowano w niedzielę (17.05) - to pracownik z działu obsługi, który miał kontakt z pracownikami z kilku budynków. Kwarantanną objęto kilkudziesięciu pracowników Urzędu Marszałkowskiego.

Osobom z kwarantanny testy na obecność koronawirusa robi sanepid. Dodatkowo jeszcze, próbki do badań od pracowników nieobjętych kwarantanną pobiera Białostockie Centrum Onkologii. W tym przypadku testy miało już ponad 100 pracowników Urzędu Marszałkowskiego.

W piątek (22.05) profilaktycznie zamknięto też budynek Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Skłodowskiej w Białymstoku. W sobotę będą tam dezynfekowane pomieszczenia.

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego obsługuje interesantów zdalnie.

W związku z sytuacją, z powodów organizacyjnych, z 25 maja na 8 czerwca przesunięto termin sesji sejmiku województwa. Nie odbędą się również posiedzenia komisji sejmiku, zaplanowane na poniedziałek 25 maja.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę