Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

Niska cena mleka

Po 141,50 zł średnio otrzymywali w marcu rolnicy z województwa podlaskiego za hektolitr mleka dostarczanego do mleczarń. W stosunku do lutego cena jest symbolicznie - o 6 groszy na hektolitrze - wyższa, ale w porównaniu z ceną sprzed roku jest o 3,6 zł niższa wynika z wyliczeń Głównego Urzędu Statystycznego.

Z danych GUS wynika, że w marcu 2020 r. w porównaniu z lutym wzrosły ceny skupu oraz ceny na targowiskach większości produktów rolnych. W skupie niższe były ceny jęczmienia, drobiu i.. mleka. Jego średnia cena w kraju wyniosła 136,86 zł/hl wobec 137,82 zł/hl w lutym. W województwie podlaskim rolnicy otrzymywali za mleko w marcu średnio po 141,50 zł/hl. Była to druga najwyższa cena w kraju. Więcej o niemal 50 groszy otrzymywali tylko rolnicy z województwa lubuskiego. 

W porównaniu do cen sprzed roku i tegoroczna cena skupu mleka jest znacząco niższa. Wówczas mleczarnia w województwie płaciły im po 145,10 zł/hl. 

Dodajmy, że według GUS w lutym 2020 r. w wojeództwie podlaskim mleczarnie skupiły od rolników 214,2 milionów litrów mleka.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę