Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Czy warto korzystać z gazetek promocyjnych?

Każdy sklep, przynajmniej cyklicznie, przeprowadza różnego rodzaju promocje. Najczęściej są one ogłaszane w telewizji lub internecie, aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Tradycyjna forma promowania różnego rodzaju produktów za pomocą gazetki jest jednak nadal najefektywniejsza. Dlaczego? Otóż każdy klient sklepu wychodząc z niego, instynktownie łapie biuletyn informacyjny, w którym znajdują się promocje i rabaty na wybrane artykuły. Mało jednak kto analizuje, czy w ogóle się one opłacają. Czy w związku z tym warto jest korzystać z gazetek promocyjnych?

  1. Jakie sklepy wydają gazetki promocyjne?

  2. Dlaczego warto przeglądać gazetki promocyjne w domu?

  3. Co oprócz aktualnych promocji znajduje się jeszcze w gazetkach promocyjnych?

Jakie sklepy wydają gazetki promocyjne?

Najczęściej gazetki promocyjne udostępniają takie sklepy jak dyskonty. W ich broszurach znaleźć można ceny aktualnie sprzedawanych produktów oraz tych, które pojawiają się sezonowo i są do tego przeceniane. Dostępne promocje w Biedronce, czy Lidlu, zawsze pojawiają się, gdy jakieś oferowane wcześniej towary nie sprzedały się w wystarczającej ilości i zostały ostatnie egzemplarze. Często tak się dzieje w przypadku mebli i odzieży. Również artykuły spożywcze, których termin ważności niedługo się kończy mogą zawierać gazetki z promocjami.

Swoje gazetki promocyjne wydają również sklepy budowlane, w których można znaleźć meble w różnych stylach, dzięki czemu można zaczerpnąć inspiracji lub zmotywować się do remontu. Z gazetek można także dowiedzieć się, jakie są aktualne ceny narzędzi, które obecnie są nam potrzebne, a także można sprawdzić cennik farb, czy innych niezbędnych podczas remontu towarów.

Dlaczego warto przeglądać gazetki promocyjne w domu?

Gazetki promocyjne dostępne są w większości sklepów i praktycznie w każdym markecie. Najczęściej wystawione są przy kasach lub tuż przy wyjściu. Kiedy najlepiej jest je przeglądnąć? Najlepszym rozwiązaniem na przeglądanie gazetek promocyjnych jest zabranie ich ze sobą do domu i przejrzenie wszystkich ofert na spokojnie. Nie trzeba wtedy działać szybko, a decyzje można przemyśleć, nie popadając jednocześnie w zakupowy szał.

Gazetki promocyjne dostępne są także w wersjach elektronicznych. Można je znaleźć na wielu stronach internetowych, które są identyczne, jak te, które znajdują się w sklepach. Jest to oczywiście najlepsza opcja, ponieważ nie trzeba zabierać ze sobą zbędnego papieru i go gromadzić. Ponadto można przejrzeć aktualne oferty korzystając na co dzień z komputera i jednocześnie zamawiać wybrane towary i produkty. Wiele gazetek promocyjnych jest także wzbogacone o przepisy kulinarne, które można sobie zaplanować. Obecny rozwój technologii sprawia, że coraz rzadziej korzysta się z wersji papierowych. Jeszcze niegdyś nawet w skrzynkach pocztowych można było znaleźć gazetkę. Dziś, gdy wszystko dąży do ochrony środowiska, wiele firm przestawia się na tak zwane newslettery, które także zawierają liczne i spersonalizowane promocje.

Co oprócz aktualnych promocji znajduje się jeszcze w gazetkach promocyjnych?

Gazetki promocyjne to także źródło informacji o produktach sprzedawanych od dawna. Nie muszą one być wcale przecenione, ale będą w nich widnieć. Markety takie jak Kaufland, Biedronka, czy Lidl umieszczają w gazetkach również przepisy na różnego rodzaju dania, z różnych kuchni świata. Warto więc niekiedy sięgnąć po tego typu broszury, ponieważ można się z nich czegoś nauczyć, chociażby gotowania nowych potraw, czy też zdobyć wiedzę o innych zakątkach globu.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę