Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łotysze w Łomży

Główne zdjęcie
Delegacja powiatu Daugavpils podczas zwiedzania Skansenu w Nowogrodzie

Samorządowcy z Łotwy przez dwa dni poznawali samorzadowców z okolic Łomży. W środę i czwartek na terenie powiatu łomżyńskiego gościła 30-osobowa delegacja łotewskiego Powiatu Daugavpils. Oba powiaty od kilku lat utrzymują partnerskie kontakty. Tym razem oprócz władz powiatu łotweskiego do Łomży przyjechali także kierownicy tamtejszych jednostek i wydziałów, a przede wszystkim wójtowie gmin z terenu powiatu Daugavpils.

Delegacji łotewskiej przewodniczyła Janina Jalińska - Przewodnicząca Rady Powiatu Daugavpilskiego oraz Vitalijs Aizbalts Dyrektor do spraw wykonawczych Rady Powiatu.
Wizyta na terenie powiatu łomżyńskiego była elementem dłuższego pobytu łotewskich samorządowców na terenie Polski.
Podczas tego krótkiego pobytu z delegacją łotewską spotkały się władze powiatu łomżyńskiego na czele ze Starostą Wojciechem Kubrakiem i Przewodniczącym Rady Henrykiem Kłosińskim. Na prośbę strony łotewskiej odbyło się seminarium z udziałem m.in. Wójtów i Burmistrzów z terenu powiatu łomżyńskiego oraz kierowników jednostek organizacyjnych powiatu i naczelników wydziałów ze Starostwa Powiatowego w Łomży nt: Rola i zadania samorządów gminnych i powiatowych. Seminarium było okazją do zapoznania się z zasadami funkcjonowania samorządów na terenie Polski i Łotwy.

Na zakończenie Łotysze zaprosili oficjalną delegację samorządowców i biznesmenów z łomżyńskiego do odwiedzenia Łotwy jeszcze w tym roku.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę