Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Cena mleka znowu trochę niższa

Po kilkadziesiąt groszy mniej niż w styczniu otrzymywali rolnicy z regionu za dostarczone do mleczarń mleko. W skali kraju średnia cena skupu mleka niemal o tyle samo wzrosła, co skutkowało spadkiem województwa w rankingu cen GUS. Przez lata średnia cena skupu mleka najwyższa była w województwie podlaskim, a teraz jest na trzecim miejscu.

Średnia cena hektolitra mleka w lutym 2020 r. w województwie podlaskim wyniosła 141,44 zł, a więc była o 30 groszy niższa niż w styczniu. Więcej niż rolnicy z województwa podlaskiego w lutym 2020 r. za mleko otrzymywali rolnicy z województw opolskiego 142,37 zł/hl i lubuskiego 141,58 zł/hl. 

Średnia cena skupu mleka w kraju wyniosła 137,38 zł/hl. 

W porównaniu z cenami sprzed roku   skali kraju spadek cen mleka wynosi około 0,5%, a w województwie podlaskim prawie 3%. W lutym 2019 r. mleczarnie od rolników z regionu mleko skupowały średnio po 145,69 zł/hl. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę