Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

87 szybkich

23 policjantów, wykorzystując 9 mierników prędkości, wczoraj od 6. rano do 22. w nocy łapało w Łomży i regionie kierowców przekraczających dozwolone prędkości jazdy. Efekt to 87 ukaranych.

Akcję kaskadowego pomiaru prędkości policjanci prowadzili wczoraj w całym kraju. Działania – jak podawano – miały mieć charakter prewencyjny, w tym m.in. uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.
Tylko w Łomży i na terenie Powiatu Łomżyńskiego zaangażowanych w akcję zostało 23 policjantów. Szczególnym nadzorem objęte były miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych w skutek nadmiernej prędkości, oraz miejsca wskazywane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Urszula Brulińska z KMP w Łomży podaje, że w sumie policjanci skontrolowali 144 pojazdy. Większość z nich została zatrzymana bo kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość. Takich wykroczeń było aż 87, a ich sprawcy zostali ukarani.
- Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość i nieprawidłowo wykonywane manewry to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych – podaje Brulińska zapowiadając, że tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę