Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

WOŚP zagra w Łomży ze 126 wolontariuszami

Po poprzednich edycjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do łomżyńskiego szpitala trafił najnowocześniejszy sprzęt medyczny o wartości 1,5 mln złotych. – To bardzo poważny zastrzyk finansowy i dowód na to, że warto zjednoczyć się i pomagać – mówi Monika Orłowska-Laskowska, szefowa łomżyńskiego Sztabu WOŚP. W tym roku Orkiestra ponownie zagra w Łomży. Pod hasłem „Wiatr w żagle dla dziecięcej medycyny zabiegowej” zbierane będą pieniądze na operacyjne ratowanie życia i zdrowia dzieci. Odbędzie się wiele imprez, a główną z koncertami, licytacjami i tradycyjnym światełkiem do nieba, zaplanowano na najbliższą niedzielę 12. stycznia w Parku Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbywa się w Łomży regularnie. Od sześciu lat za jej organizację odpowiada Monika Orłowska-Laskowska, która z grupą oddanych współpracowników-wolontariuszy dba o to, żeby Łomża nie pozostawała w tyle, skoro tak korzysta dzięki tej akcji. 
– W ubiegłym roku udało nam się zebrać ponad 100 tysięcy złotych – mówi Monika Orłowska-Laskowska. – Oczywiście zawsze liczymy na to, że przy kolejnej edycji będzie lepiej, ale nie nastawiamy się na bicie żadnych rekordów. Ważna jest każda złotówka i poczucie, że pomagamy. Raz są to dzieci, raz seniorzy, ale istotne jest to, że jako Polacy potrafimy się w tak szczytnym celu zjednoczyć i być ponad podziałami.
W tym roku w organizację 28. już łomżyńskiego finału WOŚP włączyło się wiele osób, instytucji i lokalnych władz. Dlatego imprezy będą odbywać się nie tylko w Łomży, ale też w wielu okolicznych miejscowościach z Piątnicą na czele. Zaczną się już w sobotę, od trwającego w godzinach 12:00-19:00 wydarzenia „Odkrywamy horyzonty dla dziecięcej medycyny zabiegowej” w Galerii Veneda. W niedzielę chcący wesprzeć orkiestrę będą mieli jeszcze większy wybór. 
Od godziny 12:00 będzie więc można morsować z serduchem na miejskiej plaży, by po godzinie fizycznej aktywności udać się na warsztaty plastyczne dla dzieci w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Kossaka, które potrwają aż do godziny 17:00. Od 15:00 zaplanowano Piątnickie granie z WOŚPem w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy, zaś o 16:00 wystartuje koncert/potańcówka kapeli Miód na Serce w restauracji „Na Farnej” i potrwa co najmniej trzy godziny. Zaplanowano też II Bieg WOŚP i MOSiR Łomża „Biegamy z sercem”, gdzie pomiędzy 15:00 a 16:00 odbędą się dwa biegi: na 300 metrów dla najmłodszych i na 1000 metrów dla osób powyżej 16 roku życia. Opłata startowa – minimum 20 zł – trafiać będzie w całości do puszek.
– Będzie się naprawdę dużo działo – mówi Monika Orłowska-Laskowska. – Mamy naprawdę duże wsparcie ze strony różnych instytucji i władz, chętnie włączają się też szkoły i uczelnie, bo nie tylko liceum plastyczne, ale też Wyższa Szkoła Agrobiznesu, prace na aukcje przekazali też uczestnicy Akademii Aktywnego Seniora przy parafii Krzyża Świętego. WOŚP jednoczy!
Pieniądze będzie zbierać aż 126 wolontariuszy. Najmłodszy z nich liczy zaledwie 17 miesięcy, najstarszy 63 lata. Będzie można ich spotkać w ciągu dnia w różnych punktach miasta, a od południa do godziny 20:30 również w Parku Jana Pawła II podczas finałowej imprezy tegorocznej edycji WOŚP. Zaplanowano tam liczne koncerty i atrakcje oraz oczywiście licytacje najróżniejszych przedmiotów, gadżetów, pamiątek i voucherów. 
– Zrezygnowaliśmy z występów dużych gwiazd – mówi Monika Orłowska-Laskowska. – Są one popularne, ale generują koszty, bo nie występują za darmo i mają też bardzo rozbudowane ridery, gdzie scena MOSiRu byłaby pewnie niewystarczająca. Dlatego jednoczymy lokalne środowisko muzyczne, artystów grających różne rodzaje muzyki, a do tego chcących nas wesprzeć i występujących faktycznie za darmo. Nasza scena jest zresztą zawsze otwarta dla wszystkich, pojawią się więc na niej również utalentowane dzieci. To będzie duża impreza, a zakończymy ją tradycyjnym światełkiem do nieba – warto tam być, dobrze się bawić i pomagać!

Wojciech Chamryk

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę