Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Hangar nadal w kawałkach

Ponownie nie udało się w wyznaczonym terminie postawić „lotniczego” hangaru na działce przy ul. Zjazd. Hangar został kupiony przez władze miasta na przełomie 2011 i 2012 roku i miał być elementem głośno zapowiadanej budowy lądowiska dla motolotni i małych samolotów w Łomży. To nigdy nie doszło do realizacji, a hangar przeleżał w częściach ponad siedem lat. Dopiero w tym roku władze zdecydowały się na ustawienie go na jako garażu na potrzeby Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ustawienie go okazuje się bardzo problematyczne.

Metalowy hangar ma 24 metry długości, 12 metrów szerokość i ponad 5 metrów wysokości. Od wiosny 2012 roku leżał w częściach w bazie MPGKiM, gdzie został złożony czasowo, gdy okazało się, że w Łomży nie da się szybko zbudować planowanego lądowiska dla motolotni i małych samolotów na terenie Grobli Jednaczewskiej.  Wyciągniętą z magazyny metalową konstrukcję hangaru zaczęto ustawiać na przełomie października i listopada na działce przy ul. Zjazd pomiędzy oczyszczalnią ścieków a WORDem. Planowano, że halę ustawi się bardzo szybko w trzy – cztery tygodnie, ale okazało się to niemożliwe. Niemal już ustawioną halę rozebrano pod koniec listopada. 
- Elementy konstrukcyjne hangaru były składowane przez 7 lat, czego efektem są odkształcenia uniemożliwiające szybki montaż założony przez projektanta. W związku z tym konieczna była rozbiórka już zamontowanych przez wykonawcę elementów dolnych i wykonanie montażu inną technologią – tłumaczył Łukasz Czech z ratusza. 
Jako nową datę zakończenie prac wskazywano wówczas 20 grudnia br.
Niestety znowu się nie udało. Przed świętami Bożego Narodzenia hangar w większości nadal był w częściach, tyle tylko, że znacznie mniejszych niż poprzednio. Łukasz Czech dopytywany o to czy ten hangar w ogóle da się ustawić? zapewniał, że jest on „sukcesywnie montowany”. Przyznawał, że termin zakończenia prac ulegnie zmianie, ale ponoć jeszcze nie została ustalona nowa data.

Zgodnie z najnowszymi planami władz miasta hangar miałby być użytkowany od połowy przyszłego roku. Po coraz większych opóźnieniach z jego ustawieniem przesunięto terminy na utwardzenie terenu i uporządkowanie zieleni w jego pobliżu. Te prace miałby wykonywać MPGKiM, a nowy termin ich zakończenia to 30 maja 2020 roku. 

Przypomnijmy, że na miejsce w nowym hangarze czekają także działacze Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy muszą opuścić użytkowane dotychczas garaże nad Narwią. Działkę na których stoją władze miasta postanowiły wymienić z prywatnym przedsiębiorcą. To właśnie ta zamiana ponagliła władze miasta w podjęciu decyzji o postawieniu leżącego przez 7 lat lotniczego hangaru. 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę