Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 maja 2024 napisz DONOS@

Nowa droga w polu... w centrum Łomży

W centralnym miejscu Łomży przez lata były niemal same chaszcze. Teraz ten teren ma szansę stać się przemysłową dzielnicą miasta. Pomiędzy aleja Legionów, a ul. Spokojną, od ul. Sikorskiego do alei Piłsudskiego powstała nowa ulica Kolejowa. Ma 780 metrów długości, 7 metrów szerokości i niezbędną infrastrukturę, aby mogły tu powstawać kolejne zakłady. - Jest to droga dla przedsiębiorców – mówił Mariusz Chrzanowski prezydent Łomży podczas otwarcia nowej ulic Kolejowej.

Nazwa ulicy nawiązuje do miejsca, w którym się znajduje. Biegnie wzdłuż torowiska po zachodniej stronie i przez dawną bazę WZGS zapewnia przejazd od alei Piłsudskiego do ul. Sikorskiego. Prace przy jej budowie rozpoczęto wiosną. Inwestycję na zlecenie miasta przeprowadziła firma BIK-Projekt z Łomży. Sama budowa drogi kosztowała 7 mln zł, a 3 mln zł z tego to dotacja rządowa – ostatnia w ramach tzw. „schetynówek”. Poza jezdnią wybudowano także chodniki i ścieżkę rowerową, zatoki dla ewentualnych przystanków linii MPK i zjazdy na posesje. Powstały także wodociągi, kanalizacja deszczowa, sieci elektroenergetyczne, kanał technologiczny dla potrzeb telekomunikacji i oświetlenie uliczne. 
Ul. Kolejowa wraz z wybudowanym wcześniej łącznikiem do ul. Spokojnej  oraz ul. Geodetów zapewnia komunikację dla obszaru miasta, który kilkanaście lata temu był scalany. Procedura  wywołała wiele kontrowersji, była kwestionowana przez mieszkańców i sądy i dopiero w ubiegłej kadencji udało się władzom miasta doprowadzić do jej zakończenia. Nowo asfaltowe ulice opasają dziesiątki hektarów w większości pustych jeszcze działek. 
- Jest to droga jest dla przedsiębiorców. O to też miasto Łomża musi dbać – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski zapewniając, że ul. Kolejowa została wykonana w bardzo przyzwoity sposób i będzie służyła latami. - Będzie służyła przedsiębiorcom, którzy – liczymy na to - będą zakładali tutaj swoje działalności gospodarcze – dodawał.

Ul. Kolejowa może być także alternatywą dla kierowców chcących ominąć korki na fragmencie al. Legionów od al. Piłsudskiego do ul. Sikorskiego.   

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę