Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Krew... z Chrystusem płynie już 12 lat

Zaczynaliśmy w marcu 2008 roku. Od tamtej, wielkopostnej inauguracji zorganizowaliśmy już 62. edycje parafialnej akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”. Ostatnia miała miejsce w niedzielę 15. grudnia 2019 roku. Do Centrum Katolickiego im. Papieża Jana Pawła II przy kościele Krzyża Świętego w Łomży, z zamiarem oddania krwi, zgłosiło się ponad 40 osób.

- 36 z nich pozytywnie przeszło wstępne badania laboratoryjne i lekarskie. Efektem ich życzliwości stało się ponad 16 litrów krwi. Krwi, która z całą pewnością przyczyni się do ratowania ludzkiego zdrowia lub życia – podkreśla Tadeusz Babiel współorganizator akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”. - Wśród dawców był mężczyzna, który po raz pierwszy w życiu oddał krew, ale – jak powiedział – nie poprzestanie na tym i będzie systematycznie, w miarę możliwości,  dzielił się krwią z potrzebującymi. Z takich dawców cieszymy się szczególnie, ale dziękujemy wszystkim, którzy w ostatniej edycji oraz przez minione 12 lat choć raz włączyli się w parafialny łańcuch życzliwości.

W kończącym się 2019 roku, podczas 6. edycji akcji „Oddaj krew... z Chrystusem” pozyskano ponad 110 litrów krwi, a od jej początków, tj. od 2008 roku, dzięki 3.141. donacjom – ponad 1.315 litrów tego życiodajnego, nie dającego się niczym zastąpić leku.

Organizatorzy wyrażają ogromną wdzięczność wszystkim, którzy swoją krwią, pracą czy modlitwą przez minione 12 lat wspierali naszą parafialną akcję krwiodawstwa. Dziękujemy też mediom, które życzliwie promowały nasze działania.

- Na nadchodzące Uroczystości Bożego Narodzenia składamy wszystkim życzenia Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask. Życzymy tez pomyślności i szczęścia w Nowym Roku 2020. Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”, które zaplanowano na 29 marca, 14 czerwca, 23 sierpnia, 18 października i 13 grudnia 2020 roku - wylicza Tadeusz Babiel.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę