Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@
Opiekunka osób starszych w Niemczech - najczęstsze choroby wieku starczego, z którymi może się spotkać w swojej pracy.

Opiekunka osób starszych w Niemczech

Wraz z postępującym wiekiem rośnie ryzyko zachorowań na przeróżne choroby przewlekłe. Codzienne funkcjonowanie staje się utrudnione. Opiekunki osób starszych w Niemczech są świetnie przygotowane do zajmowania się tymi, którzy ze względu na chorobę wymagają stałej pomocy, stanowiąc dla nich profesjonalne wsparcie. Choroba doświadczana w podeszłym wieku w ich towarzystwie obciąża seniora w znacznie mniejszym stopniu, dzięki czemu zyskuje on chęć i energię do życia mimo swoich dolegliwości. Nie bez znaczenia jest również to, że pomoc opiekunki pozwala zapewnić podopiecznemu bezpieczeństwo, co jest szczególnie ważne dla jego bliskich i rodziny.

Podstawowe wsparcie, jakie mogą zaoferować opiekunki w Niemczech.

Istnieją pewne typowe schorzenia, na które można się natknąć pracując jako opiekunka w Niemczech. Praca opiekunki zajmującej się osobą, którą dotknęło jedno z nich nie odbiega jednak w ich przypadku od standardowej opieki, jaką należy obejmować każdą starszą osobę.

Podstawowym problemem, który dokucza wielu seniorom jest reumatyzm. Samo określenie “reumatyzm” nie odnosi się do jednostki chorobowej, lecz jest używane do opisu szeregu dolegliwości w obrębie stawów charakteryzujących się przewlekłym bólem. Z tego względu chory ma trudność z przybraniem wygodnej pozycji, także podczas snu, co skutkuje stałym zmęczeniem. Może mu towarzyszyć brak energii i chęci do podejmowania aktywności. Osoby skarżące się na reumatyzm będą wymagać tak, jak wszystkie osoby starsze pewnej pomocy w wykonywaniu podstawowych czynności. Dobrze jest także zachęcać je do prostych ćwiczeń i spacerów.

Dość powszechna wśród osób powyżej 60 roku życia jest także osteoporoza. Przy tym schorzeniu należy postępować podobnie, jednocześnie trzeba zadbać o prawidłowe zabezpieczenie otoczenia, by nie narażać podopiecznego na upadki, czy stłuczenia. W jego przypadku mogą się one bowiem nader łatwo skończyć bolesnym i trudnym w leczeniu złamaniem.

Niemieckie opiekunki na co dzień zajmują się higieną swoich podopiecznych. Zakres pomocy w tej kwestii jest silnie uzależniony od samodzielności osoby, którą się opiekują. Wiele starszych osób ma problemy z nietrzymaniem moczu, co oznacza konieczność noszenia wkładek higienicznych lub pieluchomajtek. Część chorych poradzi sobie samodzielnie ze zmianą garderoby i utrzymywaniem higieny intymnej. W innych przypadkach konieczna będzie pomoc.

Opiekunki w Niemczech dbają także o prawidłowe przyjmowanie leków i oferują wsparcie psychiczne.

W podeszłym wieku każdemu mogą się zdarzać problemy z zapamiętywaniem podstawowych czynności. Podstawowym zadaniem opiekunki w Niemczech jest więc pamiętanie o wszystkim, co ważne z punktu widzenia zdrowia podopiecznego. Szczególnie istotne jest przy tym regularne podawanie leków, bez których osoby cierpiące na choroby układu krążenia, czy coraz bardziej powszechną cukrzycę nie będą mogły normalnie funkcjonować. Pominięcie dawki zapisanego przez lekarza leku może bowiem stanowić niejednokrotnie nie tylko zagrożenie dla dobrego samopoczucia chorego, ale i dla jego życia.

Konieczność dopilnowania dawek leku nie jest jednak jedyną konsekwencją pogarszającej się pamięci osoby, którą bierzemy pod opiekę. Trzeba pamiętać, że trudność w uchwyceniu uciekających myśli może powodować silną irytację i poczucie zagubienia. Szczególnie jest to widoczne u osób z demencją starczą. W każdym jednak przypadku należy zachować cierpliwość i empatię, by pozytywnie wesprzeć podopiecznego w trudnych dla niego chwilach.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę