Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Poselskie zaświadczenie

Główne zdjęcie
Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wiesław Kozielewicz wręcza zaświadczenie o wyborze na posła Lechowi Kołakowskiemu z Łomży

Lech Antoni Kołakowski z Łomży, Kazimierz Gwiazdowski z Mścich koło Radziłowa i Stefan Krajewski ze wsi Krajewo Białe pod Zambrowem... Wybrani w wyborach z 13 października posłowie odebrali zaświadczenia o wyborze na posłów. Uroczystość odbyła się Sali Kolumnowej Sejmu RP. - To, że tutaj jestem 5. kadencję, to jest zasługa mieszkańców Łomży i Ziemi Łomżyńskiej – mówi poseł Lech Kołakowski, który takie zaświadczenie odebrał po raz 5.

Zaświadczenia „nowym” posłom na Sejm wręczał przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wiesław Kozielewicz. Zgodnie z obwieszczeniem PKW o wynikach wyborów do Sejmu, 460 posłów zostało wybranych spośród przeszło 5,1 tys. kandydatów zgłoszonych na 234 listach przez 10 komitetów wyborczych. O jeden mandat poselski ubiegało się średnio 11 osób. 
Lech Kołakowski był jednym z 18 mieszkańców Łomży, który ubiegał się o mandat poselski i jedynym, który go zdobył uzyskując poparcie ponad 16 tysięcy osób. Zdecydowana większość z nich to mieszkańcy Łomży (5 706), Powiatu Łomżyńskiego (4 148) oraz powiatów z powiatów kolneńskiego i zambrowskiego.
- Jeszcze raz dziękuję za zaufanie. Jest dla mnie zaszczytem reprezentować mieszkańców Łomży i Ziemi Łomżyńskiej w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej – mówi poseł Kołakowski. - Chcę dalej dla Państwa dobrze pracować. 

Dla 56-letniego Lech Kołakowskiego z Łomży będzie to już piąta kadencja poselska. Posłem jest nieprzerwanie już do 14 lat, czym wyrównał rekord posła Mieczysława Czerniawskiego z SLD. Rozpoczynając nową czteroletnią kadencję poseł Kołakowski ustanawia nowy rekord Ziemi Łomżyńskiej zasiadania w Sejmie. 

 

Foto: Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wiesław Kozielewicz wręcza zaświadczenie o wyborze na posła Lechowi Kołakowskiemu z Łomży
Foto:
Foto:
cz
cz, 24 października 2019 14:44
Data ostatniej edycji: cz, 24 października 2019 14:51:42

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę