Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Biuro europosła Frankowskiego

Tomasz Frankowski, poseł do Parlamentu Europejskiego ze zbudowanej przez Platformę Obywatelską Koalicji Europejskiej, otworzył swoje biuro w Łomży. - Chciałbym być aktywnym europosłem. Tak jak podczas kampanii do Parlamentu Europejskiego obiecywałem otwarcie lokalu w Łomży, tak z tego słowa się wywiązuję – mówił. Biuro europosła Frankowskiego mieści się na pierwszym pietrze kamienicy przy ul. Długiej 6. W tym samym lokalu było biuro europoseł Barbary Kudryckiej także z PO.

Tomasz Frankowski jest jednym z trzech „naszych” europosłów. Z regionu do PE zostali wybrani także prof. Karol Karski i Krzysztof Jurgiel. Obaj są z PiS i otwierania swoich biur w Łomży póki co nie zapowiadają. 
Tomasz Frankowski to były piłkarz, jeden z czołowych polskich napastników o którym mówiono „Franek łowca bramek”. Zasiadanie Parlamencie Europejskim jest jego pierwszy politycznym doświadczeniem. Tak jak wszyscy inny europosłowie KE należy do Grupy Europejskiej Partii Ludowej czyli Chrześcijańskich Demokratów i z jej ramienia został członkiem Komisji Kultury i Edukacji (CULT) Parlamentu Europejskiego.
- Mam nadzieje, że programy którymi w Komisji Kultury i Edukacji będę się zajmował, będą mogły samorząd lokalny i wszystkich mieszkańców wspierać, rozwijać i także pozyskiwać środki żebyśmy tutaj, w naszym regionie, mogli rozwijać wszystko co dotychczas – mówił w Łomży Frankowski zapraszając do współpracy samorządowców, ale również stowarzyszeniami i środowiska sportowe. 
- Zaraz po Białymstoku Łomża jest kolejnym miastem, w którym takie biuro powstaje – mówił Cezary Kisiel przewodniczący miejskich struktur PO. - Mam nadzieję, że to środowisko sportowe, kulturalno-oświatowe na tym zyska. Tomasz jest znany z tej swojej działalności, wierzę, że  wymierne korzyści to biuro i obecność Tomasza przyniesie.
Także Jacek Piorunek szef struktur powiatowych PO dziękował Frankowskiemu za otwarcie biura w Łomży. Przypominał, że także prof. Kudycka miała tutaj swoje biuro.
- Ale wierze, że Tomasz częściej będzie gościem tego biura i będzie mógł spotykać się z mieszkańcami Łomży i Ziemi Łomżyńskiej - mówił. 
Piorunek wskazywał, że biuro europosła w Łomży to „miejsce pracy i wynajęcie lokalu”, a więc środki, które zostają w Łomży. - I prestiż dla miasta, bo biuro europosła może być tylko w dużych miasta, a do takich miast należy i Łomża – dodawał Jacek Piorunek.

Dyrektorem - jak mówił Frankowski „żeby podnieść rangę” - biura europosła w Łomży został Piotr Serdyński – radny miejski z PO.  

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę