Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 08 grudnia 2023 napisz DONOS@

Poselski duet raz jeszcze?

Główne zdjęcie
Bernadeta Krynicka i Lech Antoni Kołakowski

Bernadeta Krynicka, obok Lecha Antoniego Kołakowskiego ponownie może zasiąść w ławach sejmowych. Dotychczasowa poseł, pomimo znacznie słabszego wyniku w Łomży, w terenie zdołała zdobyć kilka razy więcej głosów i ma bardzo realną szansę na mandat poselski. Jeśli partia PiS zdobędzie w województwie podlaskim 9 mandatów poselskich, to Krynicka obejmie ten dodatkowy 9 mandat – wynika z nieoficjalnych informacji. Krynicka miała zdobyć o 100 głosów więcej niż prof. Henryk Wnorowski.

Z nieoficjalnych danych wynika, że Prawo i Sprawiedliwość może do Sejmu wprowadzić aż 9 posłów. Oto ich lista według zdobytego poparcia: Dariusz Piontkowski (ok. 63,8 tys.), Jarosław Zieliński (ok.40,1 tys.), Adam Andruszkiewicz (ok. 30 tys.), Lech Antoni Kołakowski (16 tys. 138), Kazimierz Gwiazdowski (14,1 tys.), Aleksandra Szczudło (12,2 tys.), Jacek Żalek (12,1 tys.), Mieczysław Baszko (11 tys.) oraz Bernadeta Krynicka, która o 100 głosów miała wyprzedzić także obecnego posła prof. Henryka Wnorowskiego.

Według nieoficjalnych danych Bernadeta Krynicka miała zebrać łącznie 9 328 głosów poparcia, a prof. Wnorowski 9228 głosów. To właśnie ta przewaga sprawia, że gdyby po uwzglednieniu metody d'hondta PiS przypadło w województwie podlaskim 9 z 14 mandatów poselskich, to Krynicka z Łomży ponownie dostałaby się do Sejmu. 

cz
pon, 14 października 2019 13:13
Data ostatniej edycji: pon, 14 października 2019 13:42:39

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę