Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

W Łomży zakwitły kasztanowce... w październiku

Główne zdjęcie
kwitnący w październiku kasztanowiec

- Przy alei Legionów, w okolicach Baru „Smakosz” zakwitły kasztanowce – zauważa jeden z Czytelników podsyłając potwierdzające to zdjęcia z kwiatostanami kasztanowców takim samymi jak w maju. Niestety to nie jest znak powrotu lata, a raczej bliskiej agonii kolejnych drzew z miasta.

„Wiele kasztanowców rosnących przy ruchliwych, wybetonowanych miejskich ulicach jest osłabionych trudnymi warunkami bytowania oraz brakiem wody która spływa z chodników i ulic bezpośrednio do studzienek ściekowych i nie dociera w odpowiedniej ilości do korzeni, a tegoroczne suche lato też im nie sprzyjało” - podaje Czytelnik. 

Osłabione drzewa atakują choroby grzybowe i szkodni. W przypadku kasztanowców to słynny szrotówek kasztanowcowiaczek, którego larwy rozwijają się w liściach powodując ich wczesne obumieranie. Strata liści, temperatura i ilość światła przypominająca wiosnę sprawia, że drzewo zamiast zakwitnąć na początku maja, teraz kwitnie ponownie jakby znowu szykując się na lato. 

Niestety, zdaniem specjalistów  dotknięte problemami drzewa nie mają większych szans na przetrwanie i los tych kasztanowców przy al. Legionów jest przesądzony. Z roku na rok będą coraz słabsze, aż ktoś podejmie decyzję o ich ścięciu.

Fotorelacja: JS@JS

230804070022.gif
Foto: kwitnący w październiku kasztanowiec
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
cz, 10 października 2019 08:46
Data ostatniej edycji: cz, 10 października 2019 08:52:35

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę