Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@

Zieloni idą do Sejmu

Główne zdjęcie
Tadeusz Nowak i Marek Kossakowski

Marek Kossakowski, współprzewodniczący partii Zieloni przyjechał do Łomży by wesprzeć „partyjnego kolegę”, kandydata Koalicji Obywatelskiej do Sejmu Tadeusza Nowaka z Łomży. To jedyny reprezentant partii Zieloni na liście sejmowej KO. - Chcemy zbudować Polskę ekologiczną, demokratyczną i solidarną – mówił Kossakowski wskazując, że na zachodzie Europy Zieloni odnieśli gigantyczny sukces w wyborach do Parlamentu Europejskiego i „ta fala przychodzi do Polski”. - Po raz pierwszy w swojej historii Partia Zieloni będzie miała swoich reprezentantów w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej – podkreślał Kossakowski.

Marek Kossakowski
Marek Kossakowski

Partia Zieloni w Polsce istnieje od 15 lat, ale jak przyznawał Marek Kossakowski, który wspólnie z Małgorzatą Tracz jest jej przewodniczym, dotychczas była z boku głównej polityki. Jego zdaniem  większe zaangażowanie w politykę Zieloni zawdzięczają politykom Prawa i Sprawiedliwości. 
- PiS dokonał zamach na podstawowe wartości, które są bliskie dla naszego programu, dla trzech jego filarów: ekologicznie, demokratycznie i solidarnie – mówił Kossakowski. - My Zieloni jesteśmy tam gdzie trzeba. Byliśmy w tych latach rządów PiS na ulicach w obronie wolnych sądów, mediów i tam właśnie, na ulicach Warszawy, poznałem Tadeusza (Nowaka – dop. red.). Dopiero potem zgłosił się, że chciałby przystąpić do naszej partii i z wielkim sukcesem zaczął zakładać stryktury w Podlaskiem i w Łomży – zachwalał współprzewodniczący partii Zieloni jedynego z tej partii kandydata na posła i apelował o głosowanie na niego w niedzielnych wyborach parlamentarnych. 
Lider Zielonych mówił, że jest przekonany, że po tych wyborach, po raz pierwszy w swojej historii, Zieloni będą mieli swoich reprezentantów w Sejmie. - To będzie dopiero zalążek. W wyborach 2023 r. ta zielona fala już będzie widoczna w Polsce i naprawdę będzie to wysoka fala, bo Polska na to zasługuje – dodawał Marek Kossakowski. 

Tadeusz Nowak jest 10 na liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej czyli PO .N iPL Zieloni. Przedstawia się jako nauczyciel akademicki (doktor politologii), koordynator Partii Zieloni w woj. podlaskim i przewodniczący koła Ziemi Łomżyńskiej Partii Zieloni. Mówi, że ekologiczne hasła, które „trzeba realizować w praktyce”, powinny być nie tylko na szczeblu europejskim, krajowy, ale również lokalnym. 
- W Łomży mamy notoryczne przekraczanie norm pyłów zawieszonych PM 2,5 i przekraczanie pyłów MP 10. O tym mieszkańcy nie dowiedzą się od naszych radnych, od prezydenta czy naszych posłów,  a to nie jest tajemna wiedza. Łomża pod względem zanieczyszczenia powietrza jest na 53 miejscu w Polsce – mówił Tadeusz Nowak podkreślając, że to jest niestety niechlubne dość wysokie miejsce, bo np. Białystok jest na 113 miejscu.  - W Polsce około 45 tysięcy ludzi rocznie umiera z powodu chorób spowodowanych zatrutym powietrzem, którym oddychamy – dodawał Nowak.

cz
śr, 09 października 2019 18:11
Data ostatniej edycji: śr, 09 października 2019 18:12:35

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę