Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Korki będą jeszcze większe

Główne zdjęcie
Remont ul. Wojska Polskiego

Od jutra (czwartku, 10 października) niemalże do końca listopada całkowicie zostanie zamknięty dla ruchu odcinek ul. Wojska Polskiego od skrzyżowania z ul. Polową do skrzyżowania z ul. Sikorskiego. Wszystkie samochody będą musiały jeździć objazdami, przy czym te największe, jadące tranzytem przez Łomżę „szlakiem Via Baltica” do i z państw nadbałtycki, będą mogły pojechać tylko ul. Nowogrodzką.

Remont około 740-metrowego odcinka ulicy Wojska Polskiego między Sikorskiego a Polową trwa od połowy sierpnia. Do tej pory z ruchu wyłączony był jeden pas - ten prowadzący na południe w kierunku Ostrołęki i Warszawy. Kierowcy zwłaszcza dużych TIR-ów często błądzili po mieście wjeżdżając m.in. na Aleję Legionów, Polową, a nawet Stary Rynek. 
Samochody jadące na północ, w kierunku państw nadbałtycki i Mazur mogły przejechać prosto całą ul. Wojska Polskiego. Od czwartku także one będą musiały szukać objazdów objazdów. Te wyznaczone zostały ul. Sikorskiego i al. Legionów tylko dla samochodów osobowych, oraz Sikorskiego i ul. Nowogrodzką także dla ciężarowych, choć dla tranzytowego ruchu ciężarowego najlepsze byłoby całkowite omijanie Łomży.

Zamkniecie ruchu na dużym fragmencie Wojska Polskiego spowoduje, że objazdami będą musiały pojechać także autobusy komunikacji miejskiej. Zmiany tras przejazdów dotyczą linii: 2, 7, 8, 9, 13, 18. 

Autobusy dotychczas jadące ulicą Wojska Polskiego zostaną skierowane ulicami:
linia 2 – Plac Kościuszki, Nowogrodzka, Sikorskiego, Wojska Polskiego – w dwóch kierunkach.
linia 7 – Plac Kościuszki, Al. Legionów, Sikorskiego, Łukasińskiego – w dwóch kierunkach.
linie 8, 9 – Plac Kościuszki, Nowogrodzka – w dwóch kierunkach
linia 13 – Plac Kościuszki, Aleja Legionów, Sikorskiego, Wojska Polskiego –  w dwóch kierunkach.
linia 18 - Polowa, Wojska Polskiego, Nowogrodzka, Sikorskiego, Łukasińskiego – w dwóch kierunkach.

MPK informuje, że w związku z utrudnieniami w ruchu drogowym nastąpi również przesunięcie godzin odjazdów z poszczególnych przystanków. Szczegółowe informacje można uzyskać u dyspozytora MPK tel.: 86 216 03 35 czynny całą dobę.

Zamknięcie Wojska Polskiego spowoduje, że kierowcy powinni spodziewać się jeszcze większych niż dotychczas korków w centrum miasta, zwłaszcza w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego, który w Łomży wypada przed godziną 8.00.     

Remont ulicy Wojska Polskiego – zgodnie z zakładanym planem - ma zakończyć się do 29 listopada. Koszt prac wynosi 7,5 mln zł, z czego prawie 3,5 mln zł pochodzi z przyznanych środków z rezerwy Ministra Finansów przeznaczonej na drogi publiczne.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę