Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Dzikie wysypiska ciągle popularne

Główne zdjęcie
Śmieci na przedłużeniu ul. Kraska w Łomży

Od kilku lat Polacy płacą tzw. podatek śmieciowy, aby gminy zabrał i zagospodarowały ich śmieci. Stawka podatku nie ma związku z ilością wytwarzanych śmieci i naliczana jest – w zależności od samorządu – na głowę mieszkańca, od gospodarstwa, powierzchni mieszkania, albo zużytej wody. Wprowadzając reformę śmieciową przekonywano, że skończy się z wyrzucaniem śmieci do lasów. Po kilku latach mieszkańcy za śmieci płaca krocie, a dzikie wysypiska nadal są „popularne” w Łomży i regionie.

Dzikie wysypiska śmieci zgłoszone przez mieszkańców na Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzikie wysypiska śmieci zgłoszone przez mieszkańców na Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Kilka dni temu Czytelnik przesłał nam zdjęcie śmieci z uliczki będącej przedłużeniem ul. Kraski, za kościołem, równolegle do ul. Akademickiej.
- Brudasy już nawet nie wyrzucają śmieci w krzaki, zostawiają na środku drogi – pisze zdenerwowany Czytelnik podkreślając, że codziennie rowerem jeździ tą drogą „i cały czas śmieci przybywa”. 
Dzikie wysypisko na ul. Kraska jest tylko jednym z nie ma 30 dzikich wysypisk śmieci zaznaczonych przez mieszkańców Łomży na policyjnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jeszcze więcej jest ich w okolicach miasta. 
- Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu łomżyńskiego, funkcjonariusze otrzymali 195 zgłoszeń dotyczących „dzikich wysypisk śmieci” - podaje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży. - 123 lokalizacje zostały potwierdzone, a w 52 przypadkach dzielnicowi doprowadzili do usunięcia nieczystości i odpadów. W pozostałych miejscach mundurowi nadal pracują, żeby wyeliminować zgłoszone zagrożenie – dodaje policjantka.

Wpadł śmieciarz 
Okazuje się, że w w miejscach wskazanych przez mieszkańców policjanci znajdują nie tylko śmieci. Wczoraj dzielnicowi z posterunków w Piątnicy oraz Jedwabnem, kontrolowali takie miejsca wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przejeżdżając w pobliżu jednego z nich na terenie gminy Piątnica zauważyli mężczyznę, który z bagażnika samochodu wyciągnął worek z odpadami wyrzucił go na „dzikim wysypisku śmieci”. Okazało się, że śmiecącym był 26-latek. Policjanci zapowiadają, że w sprawie wykroczenia, którego się dopuścił będzie skierowany wniosek do sądu o ukaranie młodego mężczyzny. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę