Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Marek Komorowski nowym kandydatem PiS na senatora

Główne zdjęcie
Marek Komorowski

Doświadczony samorządowiec z Zambrowa, wiceprzewodniczący sejmiku województwa podlaskiego Marek Komorowski jest nowym kandydatem PiS na senatora w okręgu łomżyńsko-suwalskim. Komorowski został zgłoszony przez tę partię w poniedziałek po południu, po śmierci Kornela Morawieckiego, który pierwotnie miał ubiegać się o ten mandat senatorski.

Nowa lista kandydatów na senatora w okręgu łomżyńsko-suwalskim
Nowa lista kandydatów na senatora w okręgu łomżyńsko-suwalskim

Kornel Morawiecki, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, zmarł w poniedziałek po ciężkiej chorobie. Miał 78 lat. W jesiennych wyborach parlamentarnych był kandydatem PiS do Senatu z okręgu łomżyńsko-suwalskiego. 
Zgodnie z Kodeksem wyborczym, jeśli skreślenie nazwiska kandydata na senatora nastąpiło wskutek jego śmierci, zgłaszający ma możliwość zgłoszenia nowego kandydata, najpóźniej jednak w 15 dniu przed dniem wyborów.
Ten termin minął w sobotę 28 września, ale ponieważ przypadał na dzień wolny od pracy, za upływ terminu przyjmuje się kolejny dzień pracujący, czyli poniedziałek 30 września.

Wykorzystując to w poniedziałek po południu PiS zgłosił kandydaturę Marka Komorowskiego. To pochodzący z Zambrowa radca prawny i od kilku kadencji radny sejmiku województwa podlaskiego. Jego nazwisko jest już formalnie podawane jako zarejestrowanego kandydata na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej.

W tej sytuacji o mandat senatorski w okręgu nr 59 obejmującym Łomżę, Suwałki oraz powiaty  augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski ubiegają się: Zenon Białobrzeski (PSL), Marek Komorowski (PiS) i Janusz Wasilewski (Kukiz'15 do Senatu).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę