Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

ZPORR-na kasa podzielona

Są pieniądze na budowę basenu w Wysokim Mazowieckim. Zarząd Województwa podlaskiego zdecydował o dofinansowaniu inwestycji z funduszy Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnegio. Samorząd miasta Wysokie Mazowieckie na ten cel ma otrzymań 5 mln zł. Zgodnie z oczekiwaniami pieniędzy zabrakło na łomżyński stadion.

Inwestycja w Wysokim Mazowieckim kosztować będzie 6 mln 700 tys zł. Ze ZPORR-u miasto dostanie 75% tej kwoty. Burmistrz dodaje, że choć to ogromne pieniądze, ten basen będzie wyjątkowo ekonomiczny. Będzie miał jedną nieckę o długości 25 i szerokości 12,5 metrów, zjeżdżalnię, dwie sauny, yakuzi...
Prace przy budowie basenu już są prowadzone. Inwestycja ma zostać zakończona w sierpniu przyszłego roku, a otwarcie ma być połączone z inauguracja nowego roku szkolnego. Na basenie do godziny 15-tej zajęcia z W-F będą mieli uczniowie wysokomazowieckich szkół, a popołudniami i wieczorami basen będzie ogólnodostępny.

Zarząd województwa podlaskiego pieniądze z tzw. Działania 1,4 ZPORR przyznał na realizację czterech inwestycji. Poza basenem w Wysokim Mazowieckim, są to także restauracja Pałacu Branickich w Białymstoku, rozwój turystyki aktywnej w Suwałkach i modernizacja zabytkowego Zespołu Poklasztornego OO Jezuitów w Drohiczynie. Niestety pieniędzy nie starczyło na modernizację stadionu miejskiego w Łomży.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę